“Mourinho przekonał mnie w mniej niż pięć minut”

Nemanja Matić
Nemanja Matić fot. PressFocus

Nemanja Matić tego lata zmienił barwy klubowe. Serbski pomocnik zasilił szeregi AS Roma. W rozmowie z Il Messaggero zawodnik przyznał, że wystarczyło mu pięć minut na to, aby podjąć decyzję o transferze do ekipy z Serie A.

  • Nemanja Matić tego lata na zasadzie wolnego transferu trafił do Romy
  • Serbski pomocnik ostatnio ujawnił, ile czasu zajęło mu podjęcie decyzji w sprawie zmiany klubu
  • 33-latek związał się z ekipą ze Stadio Olimpico umowe do 2023 roku

Serbski pupil Mourinho

Nemanja Matić został bohaterem jednego z ciekawych letnich ruchów transferowych w lidze włoskiej. 33-latek związał się z AS Roma, podpisując kontrakt do końca czerwca 2023 roku. Zawodnik podzielił się ostatnio swoimi przemyśleniami na temat zmiany barw klubowych.

– Spośród pomocników tylko Frank Lampard zagrał pod skrzydłami Jose Mourinho więcej meczów, niż ja – mówił Nemanja Matić cytowany przez Il Messaggero.

– Trener przekonał mnie, żebym zdecydował się na transfer w mniej niż pięć minut: kiedy opuściłem Manchester United, zadzwonił do mnie i od razu się zgodziłem – kontynuował piłkarz.

– W Mourinho jest coś wyjątkowego, co Cię motywuje i sprawia, że ​​idziesz naprzód. Nigdy nie widziałem go szczęśliwego, gdy wygrywa, bo myśli już o kolejnym dniu – przekonywał Serb.

Roma będzie pierwszym włoskim klubem Maticia w karierze. W swoim piłkarskim CV zawodnik ma też takie zespoły jak: Manchester United, Chelsea, czy Benfica Lizbona.

Matić ma też na swoim koncie 48 występów w reprezentacji Serbii. W drużynie narodowej strzelił trzy gole.

Czytaj więcej: AS Roma pracuje nad kolejnymi wzmocnieniami

Komentarze

Na temat ““Mourinho przekonał mnie w mniej niż pięć minut”