Mourinho pracuje nad sztabem szkoleniowym Romy

Jose Mourinho
Jose Mourinho fot. PressFocus

AS Roma w nowym sezonie będzie prowadzona przez Jose Mourinho. Tymczasem najnowsze doniesienia Sky Sport Italia sugerują, że jednym z członków sztabu szkoleniowego Portugalczyka będzie Marco Amelia.

Roma z ambitnymi planami

AS Roma w kolejnej kampanii ma zawojować Serie A. Chociaż trzeba podkreślić, że budowa stołecznej ekipy ma trwać przynajmniej przez trzy sezony, bo tyle ma obowiązywać kontrakt Mourinho z ekipą z Rzymu.

Aktualnie kompletowany jest sztab szkoleniowiec Giallorossich. Wygląda na to, że były bramkarz Chelsea będzie odpowiadał za opiekę nad golkiperami w Romie.

Odnotujmy, że Amelia w trakcie kariery piłkarskiej zaliczył 236 meczów w Serie A. Pierwsze piłkarskie kroki stawiał w szeregach Wilków, skąd trafił do Livorno. Aktualnie jest opiekunem Amaranto, z którymi ma kontrakt ważny do końca czerwca 2021 roku.

Warto zaznaczyć, że Amelia był reprezentacji Włoch w 2006 roku, która sięgnęła po mistrzostwo świata. Włoscy dziennikarze podają, że portugalski szkoleniowiec czeka już na odpowiedź od 39-latka, czy ten zgodzi się na pracę w Romie. Jeśli tak, to będzie to powrót Amelii do Rzymu po ponad 20 latach.

Liga Konferencji z udziałem rzymian?

Rzymianie mają do rozegrania w tej kampanii jeszcze dwa mecze. Najpierw stołeczny team zmierzy się w najbliższy weekend w Derby della Capitale z Lazio. Tymczasem w ostatniej serii gier rywalem Giallorossich będzie Spezia Calcio.

Roma obecnie plasuje się na siódmej pozycji w ligowej tabeli, legitymując się dorobkiem 58 oczek na koncie. Jeśli do końca sezonu nic się nie zmieni pod tym względem, to Giallorossi będą reprezentować Serie A w Lidze Konferencji, która zadebiutuje w nowym sezonie.

Komentarze