Mourinho po meczu z Cremonese. “Nauczyliśmy się nie płakać po porażkach”

Jose Mourinho
Jose Mourinho fot. PressFocus

AS Roma nie wywiązała się z roli faworyta w środowym spotkaniu 1/4 finału Pucharu Włoch z Cremonese. Beniaminek Serie A pokonał Giallorossich (2:1) i awansował do półfinału rozgrywek. Na temat tego starcia kilka zdań wyraził opiekun stołecznej drużyny.

  • AS Roma przegrała środowe starcie w Coppa Italia
  • Panaceum na rzymian znalazło Cremonese
  • Jose Mourinho skomentował występ swoich podopiecznych na Stadio Olimpico

Jose Mourinho nie zakrzywiał rzeczywistości

AS Roma jest kolejnym dużym zespołem w Pucharze Włoch wyeliminowanym przez Cremonese. Beniaminek Serie A najpierw w ramach 1/8 finału Coppa Italia okazał się lepszy od Napoli, a w środę wieczorem sprawił niespodziankę w 1/4 finału. Wypowiedział się na ten temat szkoleniowiec rzymian.

– Moje gratulacje dla Cremonese. Zaliczyli dwa duże wyjazdowe zwycięstwa z Napoli i Romą – mówił Jose Mourinho cytowany przez GianlucaDiMarzio.com.

Zapłaciliśmy cenę za fatalną pierwszą połowę. Poziom gry był jednak bardzo niski. W drugiej połowie doszło do indywidualnego błędu z dobrą reakcją, a w pierwszej błąd wiązał się ze złą grą – kontynuował Portugalczyk.

Nauczyliśmy się nie płakać po porażkach i oceniać grę po jakimś czasie. Nasz zespół ma problemy z rotacją, ale mmówiąc o smamym spotkaniu, zapłaciliśmy odpowiednią cenę za pierwszą połowę – powiedział Mourinho.

Taka jest piłka nożna. Dzieje się tak nawet z najlepszymi zespołami. W Neapolu zasłużyliśmy na inny wynik i dlatego byłem dumny nawet po porażce. Teraz nie mogę powiedzieć tego samego – zakończył trener Romy.

Czytaj więcej: Oficjalnie: Roma potwierdziła dwie operacje transferowe

Komentarze