AS Roma nie chce, aby Mourinho objął drugie stanowisko

Jose Mourinho
Jose Mourinho fot. PressFocus

W mediach pojawiła się opcja, aby Jose Mourinho objął stanowisko selekcjonera reprezentacji Portugalii, pozostając przy tym szkoleniowcem AS Romy. Rzymianie stanowczo nie zgadzają się na takie rozwiązanie – donosi “La Gazzetta dello Sport”.

  • Reprezentacja Portugalii poszukuje nowego selekcjonera
  • Głównym kandydatem do objęcia tej posady stał się Jose Mourinho
  • AS Roma nie chce, aby szkoleniowiec łączył obowiązki

Mourinho nie spełni marzenia

Reprezentacja Portugalii przedwcześnie zakończyła swój udział w mistrzostwach świata w Katarze. Potencjał kadrowy wskazywał, że można postawić za cel osiągnięcie końcowego triumfu, a tymczasem już w ćwierćfinale lepsze okazało się Maroko. Po niesatysfakcjonującym wyniku z posadą selekcjonera pożegnał się Fernando Santos. Aktualnie trwają poszukiwania jego następcy, a wśród mediów głównym kandydatem stał się Jose Mourinho.

Problem stanowi fakt, że Mourinho ma kontrakt ważny do 30 czerwca 2024 roku, a AS Roma nie zamierza kończyć z nim współpracy. W grę wchodziło więc połączenie tych funkcji – Portugalczyk zostałby selekcjonerem, zachowując przy tym stanowisko szkoleniowca rzymian. Sam zainteresowany przychylnie spoglądał na tę możliwość, zwłaszcza, że jego marzeniem jest poprowadzenie kadry narodowej.

Zupełnie inaczej do całej sprawy podchodzi AS Roma, która nie chce, aby Mourinho przyjął na siebie dodatkową odpowiedzialność. To do niej należy ostateczna decyzja, zatem były szkoleniowiec Realu Madryt nie zostanie nowym selekcjonerem reprezentacji Portugalii. Sam Mourinho również nie zamierza rezygnować z pracy w klubie, bowiem wierzy w stworzenie ambitnego projektu.

Zobacz również: Kvaratskhelia trafi do Premier League?

Komentarze