Mourinho: dla nas nie istnieją jeszcze derby

Jose Mourinho
Jose Mourinho PressFocus

Jose Mourinho w tym tygodniu czekają dwa wyzwania. Jego Roma najpierw zmierzy się w rewanżowym meczu 1/8 finału Ligi Konferencji, a następnie czekają ją prestiżowe derby stolicy. Portugalczyk przyznał, że skupia się wyłącznie na najbliższym starciu.

  • W tym tygodniu Romę czekają dwa ważne mecze: z Vitesse oraz z Lazio
  • Jose Mourinho przyznał, że skupia się jedynie na starciu w Lidze Konferencji
  • Pierwszy mecz zakończył się wyjazdowym zwycięstwem Giallorossich 1:0

“Jedyne, co nas interesuje, to mecz z Vitesse”

AS Roma w bieżącym tygodniu rozegra dwa istotne mecze. W czwartek zmierzy się w rewanżowym spotkaniu 1/8 finału Ligi Konferencji z Vitesse, zaś w weekend czekają ją ligowe derby Rzymu.

Jedyny mecz, jaki nas interesuje, to ten przeciwko Vitesse. Nie ma derbów, nie ma Lazio, nie ma meczu w niedzielę – zaczął Jose Mourinho. Jego zespół pokonał holenderskich rywali 1:0 w pierwszym, wyjazdowym spotkaniu. – Jeśli wygramy lub zremisujemy, to awansujemy. A jeśli przegramy, odpadniemy – dodał lakonicznie The Special One.

Gdyby wciąż obowiązywała zasada podwójnie liczonych bramek wyjazdowych, Giallorossi byliby w świetnej sytuacji. Od tego sezonu doszło jednak do zmian w regulaminie.

Nie wiem, czy to zmiana na lepsze, czy na gorsze. Zdecydowanie zmieniła ona jednak profil spotkań. Ajax wywalczył dobry remis w Lizbonie, ale Benfica wiedziała, że nie musi strzelić, by uniknąć odpadnięcia. Mogli zachować kontrolę i nie ryzykować – przeanalizował zmianę Portugalczyk. – Wcześniej, gdy zespół zremisował u siebie, wiedział, że rywal ma przewagę przed rewanżem – dodał.

Spotkanie pomiędzy Giallorossimi, a Vitesse rozpocznie się w czwartek o godzinie 21:00.

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze

Na temat “Mourinho: dla nas nie istnieją jeszcze derby

Dobre myślenie Mourinho. Nie ma co przymykać oczu na czwartkowe spotkanie, ponieważ zawsze jest to mecz w Europie i o czymś świadczy, nawet jeśli niektórzy uważają, że jest to nie nie warty puchar.