Mourinho krytyczny wobec kary dla Juventusu. “To żart”

Jose Mourinho
Jose Mourinho fot. PressFocus

Federalny Sąd Apelacyjny ogłosił decyzję w sprawie Juventusu. Włoski klub został ukarany odjęciem dziesięciu punktów od ligowego dorobku. Całą sytuację w swoim stylu skomentował Jose Mourinho.

  • Juventus został ukarany odjęciem dziesięciu punktów od dorobku w Serie A
  • To efekt śledztwa w sprawie oszustw przy dokonywaniu transferów
  • Z wyrokiem Federalnego Sądu Apelacyjnego nie zgadza się trener AS Romy Jose Mourinho

Kara dla Starej Damy przyznana zbyt późno?

W trakcie obecnego sezonu Juventus został już ukarany odjęciem piętnastu punktów, w wyniku czego spadł w głąb tabeli. Był to wynik śledztwa dotyczące oszustw przy przeprowadzaniu transferów. Później sprawa trafiła do Federalnego Sądu Apelacyjnego, a na czas jej trwania punkty zostały znów dodane do dorobku.

W poniedziałek ogłoszona została ostateczna decyzja. Federalny Sąd Apelacyjny ukarał Starą Damę odjęciem dziesięciu punktów od dorobku, co spowodowało spadek na siódmą lokatę w ligowej tabeli. Zakwalifikowanie się do Ligi Mistrzów stało się tym samym bardzo trudne do zrealizowania.

Jose Mourinho nie jest zwolennikiem tej decyzji. Przekonuje, że Juventus wywalczył swoje punkty na murawie i nie powinien być karany w ten sposób.

– Kara dla Juventusu to przecież jakiś żart. Mowa tu nie tylko o nas, ale też o nich i innych zespołach w Serie A. Wiedzą o tym na dwa mecze przed końcem sezonu, to śmieszne. Allegri i jego podopieczni zdobyli punkty na boisku. Moim zdaniem ważność tabeli za ten sezon jest zagrożona – komentuje Portugalczyk.

Zobacz również: Spalletti podjął decyzję. Napoli szuka następcy

Komentarze