Mourinho komentuje transfery Romy. Ma apetyt na więcej

Jose Mourinho
Jose Mourinho Pressfocus

Jose Mourinho dostał pięciu nowych graczy. Portugalczyk docenia ten fakt, ale zwraca uwagę na to, że konkurencja w Serie A również nie spała.

  • Roma ma przed sobą mecz z Salernitaną, którym zainauguruje swój sezon 2022/2023 w Serie A
  • O najbliższym przeciwniku rzymian wypowiedział się Jose Mourinho
  • Portugalczyk odniósł się też do kwestii transferów

Roma nie chce być stawiana jako kandydat do Scudetto

Jose Mourinho w sezonie 2022/2023 dysponuje mocniejszą jedenastką, niż w poprzedniej kampanii. To przede wszystkim efekt tego, że do Romy trafił Paulo Dybala. Ponadto wypożyczony z PSG został Georginio Wijnaldum, jako wolnego zawodnika sprowadzono Nemanję Maticia. Kupiono też Celika z Lille. Jose Mourinho jest szczęśliwy z powodu transferów, chociaż tych mogłoby być więcej.

Dałem zielone światło do podpisania kontraktów z tymi zawodnikami, jestem w dobrych stosunkach z klubem, więc nie jestem sfrustrowany. Muszą [dyrektorzy klubów] być chwaleni za to, co zrobili z tymi pięcioma piłkarzami, ale na sezon bez strachu będziemy potrzebować czegoś więcej – przyznał opiekun rzymian, który nie chce, aby jego zespół stawiano w gronie faworytów do Scudetto. Konkurencja nie przespała bowiem okna transferowego.

Musimy wygrać Ligę Europy, jeśli chcemy poprawić się w Europie, ale są kluby o innej sile ekonomicznej, które mogą wydać 100-150 mln euro w każdym sezonie. Ulepszyliśmy zespół, pozyskując nowych graczy, ale inni zrobili to samo – stwierdził Jose Mourinho. Roma sezon 2022/2023 rozpocznie w niedzielę meczem z Salernitaną, na temat której głos zabrał trener rzymian.

Musimy pochwalić trenera, ponieważ w zeszłym sezonie zrobił coś epickiego. Spodziewam się wielu emocji, prawda jest taka, że ​​przez następne dziesięć miesięcy pracowaliśmy dwa miesiące. Boisko jest trudne, wydali 40 milionów euro i stali się naprawdę silni. Wiem, że to będzie bardzo trudny mecz – wyjaśnił portugalski trener.

Czytaj także: Depay uzgodnił warunki indywidualne z wielokrotnymi mistrzami Serie A

Komentarze