Mourinho: Roma zasłużyła na zwycięstwo w Turynie

Jose Mourinho
Jose Mourinho PressFocus

Juventus pokonał Romę (1:0) w hicie Serie A. Po spotkaniu Massimiliano Allegri przyznał, że cieszy się z wyniku, zaś Jose Mourinho stwierdził, że jego podopieczni zasłużyli tego dnia na zwycięstwo.

  • Juventus pokonał Romę w hicie ósmej kolejki Serie A
  • Massimiliano Allegri jest zadowolony ze skromnego zwycięstwa, zaś Jose Mourinho uważa, że to jego podopieczni powinni tego dnia zgarnąć komplet punktów

Mourinho: widziałem świetną Romę, zasłużyła na zwycięstwo

Juventus szybko objął prowadzenie za sprawą Moise Keana, ale Roma miała okazję, by odpowiedzieć jeszcze przed przerwą. Rzut karny Jordana Veretout obronił jednak Wojciech Szczęsny. Mimo tego Jose Mourinho bardzo chwalił swoich podopiecznych.

Mogę jedynie powiedzieć, że widziałem w tym meczu świetną Romę. To powiedziałem moim graczom w szatni. Jasne, że mówimy na temat porażki i braku punktów, ale to była naprawdę bardzo dobra wersja drużyny. Gratulacje za organizację, ciężką pracę, dla tych, którzy grali pomimo fizycznych problemów. Widziałem odwagę i wiarę. Porażka pozostaje porażką, ale patrząc na projekt, widzę rozwój drużyny. Może widzieliście to inaczej, ale ja widziałem drużynę, która przegrała, choć zasłużyła na zwycięstwo. Taki jest futbol – powiedział The Special One w rozmowie z DAZN.

Allegri: mamy graczy przyzwyczajonych do kontrataków, nie do gry pozycyjnej

Massimiliano Allegri był zaś ukontentowany ze skromnego zwycięstwa swojej drużyny.

1:0 to dobry rezultat, lubię go. Zwłaszcza, że zachowaliśmy kolejne czyste konto. Roma to zespół dobry technicznie, ma dużo jakości i od początku sprawiał nam problemy. Potem zdobyliśmy ładną bramkę i od tej pory się poprawiliśmy. Mamy zawodników bardziej przystosowanych do kontrataków, więc gdy próbujemy grać piłką albo zanudzamy, albo irytujemy – uważa włoski szkoleniowiec. – Wiedzieliśmy, że to będzie ciężki mecz. Roma być może zasłużyła na remis, ale takie spotkania zależą od pojedynczych akcji. Na szczęście dla nas, tym razem wszystko ułożyło się dobrze – dodał.

Bohaterem Starej Damy został, krytykowany z początku sezonu, Wojciech Szczęsny. Polak sprokurował rzut karny, ale następnie go obronił, a poza tym prezentował się bardzo solidnie.

Szczęsny wykorzystał już swój limit błędów w tym sezonie i teraz daje drużynie wszystko, na co go stać – komplementował golkipera Allegri.

Komentarze