Mourinho dopnie swego. Roma finalizuje dwa transfery

Sergio Oliveira
Sergio Oliveira Pressfocus

Roma sprowadzi dwóch piłkarzy, o którym prosił Jose Mourinho. Na Stadio Olimpico wypożyczeni zostaną dwaj pomocnicy.

  • W nieodległej przyszłości kibice Romy powinni zobaczyć komunikat Romy o dwóch transferach
  • Do stolicy Włoch trafią Ainsley Maitland-Niles i Sergio Oliveira
  • Anglik oraz Portugalczyk zostaną wypożyczeni

Roma się wzmocni

Szóste miejsce zajmowane przez Romą w tabeli Serie A przed pierwszym meczem w 2022 roku, nie jest satysfakcjonujące dla sympatyków tego klubu. Większe ambicje ma również Jose Mourinho, który pragnie odnosić sukcesy z rzymskim zespołem. Portugalczyk do tego potrzebuje jednak wzmocnień, o które prosił włodarzy.

Roma w letnim oknie transferowym na wzmocnienia przeznaczyła blisko 125 milionów euro. W związku z tym rzymianie nie mogą już szaleć zimą. Nie oznacza to jednak, że na Stadio Olimpico nie trafią nowi gracze. Wręcz przeciwnie. Ich ogłoszenie może nastąpić wkrótce.

Piłkarzem Romy zostanie Ainsley Maitland-Niles. Anglik nie może liczyć na regularną grę w Arsenalu. W tym sezonie Mikel Arteta dał mu 11 szans na przekonanie do siebie. 24-latek nie wykorzystał ich jednak, więc zostanie wypożyczony do Romy, która chciała zawrzeć w umowie opcję wykupu. Londyńczycy nie przystali na to rozwiązanie.

Szeregi rzymskiej ekipy wzmocni także rodak Mourinho, czyli Sergio Oliveira. Portugalczyk to podstawowy zawodnik FC Porto. Dla tej drużyny rozegrał w bieżącej kampanii 24 spotkania. Strzelił w nich pięć goli i zaliczył dwie asysty Wyceniany na 15 milionów euro 29-latek, trafi na Stadio Olimpico w ramach wypożyczenia. Roma i Porto uzgodniły, że Portugalczyk będzie mógł zostać wykupiony przez rzymian.

Czytaj także: Allegri potwierdził odejście Ramseya i zabrał głos na temat Moraty

Komentarze