Mourinho czuł niedosyt po remisie z Sassuolo

Jose Mourinho
Jose Mourinho fot. PressFocus

AS Roma rzutem na taśmę zremisowała z Sassuolo (2:2) w niedzielnym meczu 25. kolejki Serie A. Chociaż rzymianie wywalczyli punkt w doliczonym czasie rywalizacji, to i tak niezadowolony z tego rezultatu był Jose Mourinho, który jednak szanował wywalczony punkt.

• AS Roma nie wygrała w trzecim kolejnym meczu, licząc wszystkie rozgrywki
  • Giallorossi zaliczyli czwarty remis w tej kampanii
  • Drużyna z Rzymu do szóstego Lazio traci aktualnie dwa oczka

AS Roma znów bez wygranej

AS Roma zremisowała z ekipą z MAPEI Stadium 2:2, a bramkę na wagę remisu zdobył w czwartej minucie doliczonego czasu gry Bryan Cristante. Po zakończeniu starcia na Stadio Olimpico kilka zdań na jego temat wyraził opiekun stołecznej ekipy.

Kiedy przegrywasz w 90 minutach, a potem remisujesz, zmienia się emocjonalna dynamika. Gdyby mi ktoś jednak przed spotkaniem powiedział, że zremisujemy, to bym się z takim wynikiem nie pogodził. Po zakończeniu spotkania z tego punktu możemy być jednak zadowoleni. Na pewno nie mogę porównać tego meczu z Bologną, Hellas Werona, czy Venezią – rzekł Jose Mourinho w rozmowie z DAZN.

To były mecze, które były bardzo podobne do siebie. Mieliśmy szanse na remis. Jeden punkt w każdym spotkaniu to cztery punkty więcej. Tym razem remis nie był wynikiem, którego chcieliśmy, ale przynajmniej daje nam szanse na poczucie ulgi po uniknięciu porażki. Mogliśmy jednak zdobyć więcej punktów – kontynuował Portugalczyk.

Giallorossi po rozegraniu 25 meczów ligowych w tej kampanii zgromadzili jak na razie 40 punktów. Aktualnie ekipa z Rzymu plasuje się na siódmej pozycji w ligowej klasyfikacji.