Bolonia dokonała wyboru nowego trenera

Thiago Motta
Thiago Motta PressFocus

Dyrektor generalny Bolonii Claudio Fenucci oficjalnie potwierdził, że Thiago Motta będzie nowym trenerem rossoblu.

  • Thiago Motta nowym trenerem Bolonii
  • Motta zastąpi na tym stanowisku Mihajlovicia
  • O wyborze nowego trenera oficjalnie poinformował dyrektor generalny Bolonii

Thiago Motta nowym trenerem Bolonii

Były szkoleniowiec Sinisa Mihajlovic został zwolniony przez klub na początku tego tygodnia i szybko stało się jasne, że Motta był jednym z faworytów do pracy w Bolonii obok Claudio Ranieriego. Ostatecznie wybór padł na Thiago Mottę.

Przemawiając w sobotę na konferencji prasowej, Fenucci potwierdził nominację Motty, a współpraca oficjalnie rozpocznie się od przyszłego tygodnia. – Chciałem powiedzieć, że trenerem pierwszego zespołu od poniedziałku będzie Thiago Motta, definiujemy ostatnie aspekty kontraktowe, ale teraz mogę to uczynić oficjalnym – przyznał Fenucci.

40-letni Motta był ostatnio odpowiedzialny za Spezię, której udało mu się utrzymać w Serie A w zeszłym sezonie z 36 punktami w 38 meczach. Teraz będzie musiał usprawnić zespół z Emilii-Romania po słabym rozpoczęciu sezonu rossoblu, którzy są na 16. miejscu w tabeli z zaledwie trzema punktami w pierwszych pięciu meczach.

Mihajlović prowadził Bolonie w 130 meczach podczas swojego trzyipółletniego pobytu w klubie, zdobywając średnio 1,25 punktu na mecz. Rossoblu wygrali 43 pojedynki , zremisowali 34 i przegrali 53, strzelając 179 goli i tracąc ich 208.

Zobacz również: Dobre jeszcze lepszego początki? Na co rzeczywiście stać Napoli

Komentarze