Morata jednak zostanie w Juve?

Alvaro Morata
Alvaro Morata PressFocus

W pewnym momencie wydawało się już, że Juventus nie zamierza wykupować Alvaro Moraty z Atletico Madryt i drogi Hiszpana z turyńskim klubem rozejdą się po za kończeniu sezonu. Jednak po przyjściu do Starej Damy Dusana Vlahovica widać, że trio Dybala, Vlahović, Morata bardzo dobrze ze sobą współpracuje, a gra bianconerich znacznie się poprawiła.

  • Juventus być może zdecyduje się wykupienie Alvaro Moraty z Atletico
  • Stara Dama chciałaby obniżyć kwotę wykupu do ok 20 mln euro
  • Trójząb z Moratą, Dybalą i Vlahoviciem bardzo dobrze się spisuje

Juventus chciałby wykupić Moratę za 20 mln euro

– Ludzie w ostatnim czasie dużą mniej mówią na temat Alvaro, ale on jest bardzo ważnym elementem naszego ofensywnego trójzębu. Dużo walczy w obronie i w ataku, potrafi przytrzymać piłkę przy nodze, stwarza przestrzeń do gry innym zawodnikom i kreuje sytuacje. Jeśli ta trójka gra razem to dlatego, że trener widzi, że taki system działa – powiedział Pavel Nedved na temat hiszpańskiego napastnika przy okazji meczu z Atalantą.

W ostatnim czasie sytuacja odejścia Alvaro Moraty jest sinusoidalna. W jednym tygodniu media wypychają Hiszpana z klubu, w innym twierdzą, że Juventus zdecyduje się go wykupić. Jednak słowa Pavla Nedveda mogą sugerować, że bianconeri myślą o Moracie również pod kątem przyszłego sezonu.

Diego Simeone nie widzi w składzie Alvaro Moraty i nawet jeśli Stara Dama nie zdecyduje się wykupić napastnika to prawdopodobnie rojiblancos poszukają innego kupca. Pojawiły się głosy, że Juventus będzie chciał wykorzystać tą sytuację i renegocjować kwotę wykupu. Nieoficjalnie mówi się, że bianconeri chcieliby zbić kwotę do około 20 mln euro. Zastanawiać się tylko można, jak na taką propozycję Włochów zareaguje klub z Madrytu.

Pavel Nedved przed kamerami DAZN odniósł się również do kończących się graczom Juve kontraktów. Wciąż gorącym tematem zostaje Paulo Dybala. – Musimy wspólnie omówić tą kwestię. Mamy kilku zawodników, którym kończą się umowy. Wszyscy są świetnymi profesjonalistami i mogę powiedzieć, że każdy z nich ciężko pracują dla drużyny niezależnie od swojej sytuacji.

Zobacz również: Mourinho czuł niedosyt po remisie z Sassuolo

Komentarze