Morata coraz bliżej powrotu do Serie A. Chce go kolejny włoski klub

Alvaro Morata
Alvaro Morata fot. Imago/Pressinphoto

Alvaro Morata jest od pewnego czasu łączony z powrotem do włoskiej ekstraklasy. Do walki o napastnika Atletico Madryt włączyła się AS Roma, pragnąca wzmocnić linię ataku jakościowym nazwiskiem.

  • Atletico Madryt jest otwarte na możliwość rozstania z Alvaro Moratą
  • Napastnik jest obserwowany przez wiele klubów, w tym między innymi Milan
  • Do walki o Hiszpana włącza się także AS Roma

Morata znów we Włoszech?

Od pewnego czasu Alvaro Morata jest łączony z przenosinami do Milanu. W jego kierunku spogląda także Juventus, który może tego lata rozstać się z Dusanem Vlahoviciem. Atletico Madryt niedawno przedłużyło kontrakt z Hiszpanem, natomiast nie wyklucza jego sprzedaży. Kwota potencjalnego transferu miałaby natomiast wynieść około 20 milionów euro.

Do walki o Moratę włączy się także AS Roma. Wynika to z faktu poważnej kontuzji, jaką doznał Tammy Abraham. Angielski snajper ma wrócić na boisko dopiero na początku 2024 roku, co zmusza rzymian do wzmocnienia linii ataku. Jednym z kandydatów stał się właśnie reprezentant Hiszpanii, sprawdzony na poziomie włoskiej Serie A.

Jose Mourinho miał okazję skonfrontować się z medialnymi doniesieniami, jednak nie chciał zabierać głosu w temacie transferu Moraty. Problemem AS Romy może być natomiast brak gry w Lidze Mistrzów. Niewykluczone, że Hiszpan wybierze zespół, który zakwalifikował się do prestiżowych rozgrywek.

Zobacz również: Sensacyjny transfer Bonucciego? Ma pełnić funkcję mentora

Komentarze