Morata coraz bliżej odejścia z Juventusu

Alvaro Morata
Alvaro Morata PressFocus

Alvaro Morata po zakończeniu obecnego sezonu prawdopodobnie pożegna się z Juventusem. Nic bowiem nie wskazuje na to, aby Stara Dama zdecydowała się na wyłożenie 35 milionów euro na wykupienie zawodnika z Atletico Madryt. 

  • Alvaro Morata na razie nie przekonał Juventusu do wykupienia go z Atletico Madryt
  • W umowie wypożyczenia zawartej między klubami znajduje się opcja definitywnego transferu
  • Kwota jaką Juventus musiałby wyłożyć za hiszpańskiego napastnika to 35 milionów euro

Morata za drogi dla Juventusu

Hiszpański napastnik w zespole Starej Damy występuje na zasadzie wypożyczenia od września 2020 roku. Obecna umowa Juventusu z Atletico wygasa z końcem obecnego sezonu i na chwilę obecną wiele wskazuje na to, ze Morata opuści wówczas turyński klub. 

Mający swoje problemy Juventus raczej nie będzie gotowy na wyłożenie 35 milionów euro, czyli kwoty która znajduje się w opcji definitywnego transferu. Władze klubu z Allianz Stadium mogłyby jedynie przekonać świetna w wykonaniu Moraty druga część obecnego sezonie. Siedem goli w 23 występach we wszystkich rozgrywkach to zdecydowanie za mało.

Juventus już teraz myśli o przyszłości i rozgląda się za innymi zawodnikami, którzy mogliby wzmocnić ofensywę zespołu. Pewni pozostania w klubie na kolejny sezon wydają się być Moise Kean i Kaio Jorge, ale po ewentualnym odejściu Moraty Juventus będzie musiał sięgnąć po jego następcę. Najczęściej wśród kandydatów wymieniani są Dusan Vlahović i Gianluca Scamacca.

Od czasu powrotu do Juventusu Morata rozegrał na boiskach Serie A 50 spotkań, strzelając w nich 16 bramek.

Zobacz także: Mediolan, Dusan i Zieliński. Kto najbardziej zachwycił w 2021 roku?

Komentarze