Monza zrobiła pierwszy transfer. Mocny akcent beniaminka

Andrea Ranocchia
Andrea Ranocchia Pressfocus

W sezonie 2022/2023 Monza zadebiutuje w Serie A. Beniaminek chce się pokazać z dobrej strony, więc zakontraktował byłego reprezentanta Włoch.

  • Andrea Ranocchia nie jest już piłkarzem Interu
  • Jego kontrakt z mediolańczykami wygasł
  • Nowym pracodawcą Włocha została Monza

Z Interu do beniaminka

Awans z Serie B do Serie A w sezonie 2022/2023 wywalczyło: Lecce, Cremonese oraz Monza. Bez wątpienia największa ekscytacja kibiców spowodowana jest trzecią z wymienionych drużyn. Po raz pierwszy zagra ona we włoskiej elicie. Ponadto za jej sukces w dużej mierze odpowiada Silvio Berlusconi, niegdyś szef Milanu.

Monza wywalczyła kwalifikację dopiero po barażach, ale są podstawy do tego, aby sądzić, że to właśnie ta drużyna będzie miała najmocniejszą kadrę spośród beniaminków. Klub ma bowiem ambitne plany.

Dotychczas Monza wydała prawie 12 milionów euro na wzmocnienia. Pieniądze tego przeznaczono na wykup graczy, którzy byli już w zespole. Jako nowa twarz do drużyny dołączył natomiast Andrea Ranocchia, czyli 21-krotny reprezentant Włoch. Środkowy obrońca, który w tym roku skończył 34 lata, był ostatnio związany z Interem, do którego trafił 11 lat temu za 13 milionów euro.

Ranocchia w ostatnich latach pełnił marginalną rolę w Interze. Wcześniej był też wypożyczany. Miewał jednak sezony, gdzie grał niemal wszystkie mecze. Łącznie na swoim koncie dla mediolańczyków ma aż 226 występów. 34-latek dysponuje zatem sporym doświadczeniem, z którego skorzystała Monza. Podpisała ona dwuletni kontrakt z Włochem. Piłkarz został sprowadzony na zasadzie wolnego transferu.

Czytaj także: PSG z kolejną ofertą za Skriniara. Stanowiska obu klubów coraz bliżej

Komentarze