Monza zmieni trenera przed meczem z Juve?

Giovanni Stroppa
Giovanni Stroppa PressFocus

Według Sky Sport, Monza zwolni swojego dotychczasowego trenera Giovanniego Stroppę, a Raffaele Palladino poprowadzi zespół w kolejnym meczu Serie A z Juventusem.

  • Monza zwolni Giovanniego Stroppę
  • Ekipa z Lombardii z jednym punktem zajmuje ostatnie miejsce w tabeli
  • Nowym trenerem Monzy może zostać Ranieri

Ranieri zastąpić Stroppę w Monzie?

54-latek poprowadził Monzę do historycznego awansu do Serie A w zeszłym sezonie, ale jego podopieczni zdobyli tylko jeden punkt w pierwszych sześciu meczach w swoim debiutanckiej kampanii na najwyższym poziomie rozgrywkowym w Italii.

Według Sky Sport, Monza wkrótce ogłosi zwolnienie trenera. Decyzja została podjęta, ale klub nie wybrał jeszcze następcy byłego pomocnika Mediolanu.

Dlatego trener ich drużyny Primavery, Raffaele Palladino, będzie odpowiedzialny za przygotowania do nadchodzącego meczu Serie A z Juventusem na stadionie U-Power.

Palladino to były skrzydłowy Juventusu. Były reprezentant Włoch strzelił 10 bramek w 57 występach dla zespołu Starej Damy, a także grał w Genui, Salernitanie, Livorno, Parmie, Crotone, Spezii i Monzie.

Claudio Ranieri jest jedną z opcji Monzy, aby na stałe zastąpić Stroppę. Właściciel biancorossich Silvio Berlusconi skrytykował Stroppę w poniedziałek, mówiąc, że będzie musiał osobiście naprawić problemy taktyczne klubu.

Zobacz również: Inzaghi: Inter jest w najtrudniejszej grupie

Komentarze