Włoski stoper będzie kontynuował karierę w Monzy

Armando Izzo
Armando Izzo IMAGO / Buzzi

Monza kompletuje skład na nadchodzący sezon. W środowy wieczór klub poinformował o wykupie Armando Izzo z Torino. Włoski defensor minioną kampanię spędził na Stadio Brianteo w ramach wypożyczenia, gdzie spisywał się całkiem dobrze. Warto przypomnieć, że 31-latek w maju został skazany przez sąd na pięć lat więzienia.

  • Armando Izzo będzie kontynuował karierę w Monzy
  • Klub postanowił wykupić włoskiego stopera z Torino
  • 31-latek w maju został skazany przez sąd na 5 lat więzienia

Oficjalnie: Armando Izzo zostaje w Monzy

Monza za pośrednictwem mediów społecznościowych oraz oficjalnej strony klubowej opublikowała informację, która była w ostatnich dniach potwierdzana przez włoskie media. Armando Izzo został wykupiony przez popularnych “Biancorossich” z Torino. 31-latek związał się z klubem trzyletnią umową.

Armando Izzo minioną kampanię spędził na wypożyczeniu w Monzy. Trzykrotny reprezentant Włoch spisywał się na tyle dobrze, że kwestią czasu był jego wykup z Torino. W poprzednim sezonie rozegrał łącznie 31 spotkań w koszulce “Biancorossich”. Udało mu się wpisać nawet raz na listę strzelców, a także zanotować jedną asystę.

W maju tego roku obiegła informacja, że Armando Izzo został skazany przez włoski sąd na pięć lat więzienia. Powodem tego była korupcja i współpraca z mafią. Sprawa sięga roku 2014, kiedy miał on uczestniczyć w ustawianiu meczu Modeny z Avellino, w którym występował. Oprócz tego oskarżono go o kontakty z mafią – Camorrą.

Sprawdź także: Udinese rozważa sprowadzenie defensora z Chelsea

Komentarze