Newcastlce United może pozyskać piłkarza Monzy

Carlos Augusto
Carlos Augusto PressFocus

Carlos Augusto to jedna z rewelacji obecnego sezonu Serie A. Jego szansa w elicie budziła spore wątpliwości, ale jednak Brazylijczyk znakomicie radzi sobie na tym poziomie. Zwrócił tym uwagę na siebie działaczy Newcastle United, o czym informuje w środę portal “Tuttomercatoweb”

  • Carlos Augusto doskonale sobie radzi w tym sezonie
  • Brazylijski piłkarz znalazł się na celowniku Newcastle United
  • Angielski klub jest gotowy już latem pozyskać zawodnika Monzy

Z Beniaminka Serie A do czołowego angielskiego klubu?

Carlos Augusto jeszcze w ubiegłym roku występował na zapleczu Serie A. Wówczas wahadłowy Monzy kompletnie nie przekonywał. Jednak po awansie klubu ze Stadio Brianteo do elity, zawodnik przeszedł nieprawdopodobną przemianę. Dziś jest jednym z najlepszych zawodników na swojej pozycji w całej włoskiej lidze.

Portal “Tuttomercatoweb” donosi, że Newcastle United jest zainteresowany sprowadzeniem Brazylijczyka. Angielski klub jest gotowy w najbliższym czasie usiąść do rozmów z Monzą, aby omówić kwotę ewentualnego transferu. Kontrakt Carlosa Augusto z “Biancorossi” wygasa w czerwcu 2024 roku, więc beniaminek Serie A nie stoi w uprzywilejowanej sytuacji. Jeśli będą chcieli zarobić na 24-latku, to nie będzie lepszej okazji do sprzedaży niż po obecnym sezonie.

Wychowanek Corinthians trafił do Monzy latem 2020 roku. W obecnych rozgrywkach włoskiej ekstraklasy rozegrał 27 spotkań, w których zdobył pięć bramek oraz zanotował tyle samo asyst. Portal “Transfermarkt” wycenia Carlosa Augusto na 8 milionów euro.

Sprawdź także: AC Milan postara się latem o pozyskanie Dembele

Komentarze