Monza blisko kolejnego wzmocnienia

Gonzalo Villar
Gonzalo Villar PressFocus

Monza jest blisko kolejnego wzmocnienia, informuje serwis Calciomercato.com. Do zespołu z Lombardii najprawdopodobniej dołączy Gonzalo Villar.

  • Monza zbroi się przed rozpoczęciem sezonu Serie A
  • Beniaminek włoskiej ligi jest bliski pozyskania Gonzalo Villara z Romy
  • Będzie to trzeci pomocnik pozyskany przez zespół z Lombardii tego lata

Beniaminek Serie A szaleje na rynku transferowym

Silvio Berlusconi i Adriano Galliani budują zespół, który spokojnie będzie mógł powalczyć o środek tabeli Serie A w przyszłym sezonie. Wszystko wskazuje na to, że Monza nie będzie typowym beniaminkiem we włoskiej ekstraklasie, który przez cały sezon będzie chciał uniknąć degradacji do niższej ligi. Ekipa z Lombardii ewidentnie chce zaistnieć na włoskim podwórku w nadchodzącej kampanii.

Wiele wskazuje na to, że do Romy może dołączyć Davide Frattesi. Giallorossi negocjują z Sassuolo warunki transferu pomocnika. Jeśli ten transfer dojdzie do skutku to ze Stadio Olimpico będzie mógł się pożegnać Gonzalo Villar, który w lipcu wrócił do Romy po zakończonym wypożyczeniu w hiszpańskim Getafe.

Według Calciomercato.com Monza oraz Roma doszły już do porozumienia w sprawie transferu Villara. Gracz zostanie wypożyczony na jeden sezon do ekipy z Lombardii z obowiązkiem wykupu za dziesięć milionów euro. Zapis ten ma być unieważniony w przypadku ewentualnego spadku Monzy do Serie B.

Obecnie kierownictwo klubu dogaduje ostatnie szczegóły indywidualnego kontraktu Villara. Calciomercato.com uważa jednak, że pełne porozumienie jest już tylko kwestią czasu.

Po Stefano Sensim i Matteo Pessinie, zespół z Lombardii pozyska kolejnego solidnego zawodnika do środka pola.

Zobacz również: Koulibaly blisko transferu do Premier League

Komentarze