Monchi: Piątek czy Rugani są dla nas nieosiągalni

Krzysztof Piątek
Krzysztof Piątek fot. Grzegorz Wajda

Ander Herrera, Daniele Rugani czy Krzysztof Piątek to tylko kilka nazwisk, które w ostatnich tygodniach łączone były z Romą. La Gazetta dello Sport opublikowała właśnie rozmowę z dyrektorem sportowym tego klubu, w której Monchi jasno deklaruje, że nie są to realne cele dla jego drużyny.

Czytaj dalej…

Monchi został zapytany przez dziennikarza o plany transferowe Romy na najbliższe miesiące. Dyrektor sportowy Romy chętnie podzielił się z gazetą swoimi uwagami, nawiązując bezpośrednio do konkretnych plotek transferowych.

Krzysztof Piątek? Dla mnie to świetny zawodnik ale w Genui. Nie wiadomo jak poradziłby sobie w innym środowisku. Dla nas jest nieosiągalny, bo jego klub zawołał za niego kwotę 70 milionów euro. To zbyt wiele – powiedział dyrektor sportowy Romy.

– Gianluca Mancini? Nie, on także do nas nie dołączy. Podobnie zresztą jak Daniele Rugani. Jeśli Juventus mógł sobie pozwolić, żeby odrzucić za niego ofertę Chelsea wynoszącą 40 milionów, to my z pewnością nie możemy tego przebić – dodał.

– Plotki o Malcomie też są nieprawdziwe. Jeśli zawodnik raz nas odrzucił to temat jest zamknięty. Kiedy jesteś dyrektorem sportowym klubu, musisz zrozumieć, że reprezentujesz także fanów. W tym wypadku taki transfer mógłby zranić ich uczucia. Dendocker? Ozyakup? Niemożliwe. Tak samo zresztą jak łączony z nami Herrera – zakończył Monchi.

Komentarze