Monchi o przyszłości Dzeko i Zaniolo

Bramka
Bramka fot. Razvan Pasarica / SPORT PICTURES

Ostatnie tygodnie są bardzo udane dla Nicolo Zaniolo. Młody zawodnik zanotował kilka świetnych występów, a uwagę międzynarodowych mediów zwrócił na siebie zwłaszcza po meczu z FC Porto. Dyrektor sportowy Romy, Monchi, wypowiedział się w ostatnim wywiadzie o przyszłości piłkarza Romy, a także skomentował pozycję w drużynie Edina Dzeko.

Czytaj dalej…

– Nie jest łatwo chronić Zaniolo – zaczął Monchi

– On ma dopiero 19 lat i potrzebuje naszego wsparcia. To dla niego świetny okres, ale chcemy, aby tak młody zawodnik rozwijał się w odpowiednim tempie. Dlatego musimy być przy nim i nie pozwolić, aby media weszły mu na głowę – dodał.

– Mamy nadzieję, że te całe zainteresowanie jego osobą nie zaszkodzi tak młodemu piłkarzowi. Nigdy nie jest łatwo być obiektem tak wielkich nadziei, a tym bardziej, kiedy jest się w takim wieku. Wiem jednak, że Zaniolo to mądry facet – zakończył.

Monchi odniósł się również do Edina Dzeko, któremu kończy się kontrakt z Romą latem 2020 roku.

– Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że Edin jest z nami. Jego kontrakt wszedł w decydującą fazę, ale nic nie stoi na przeszkodzie, abyśmy przedłużyli umowę – zdradził dyrektor sportowy rzymskiego klubu.

– To ważne, że Dzeko dał nam jasny sygnał, że podoba mu się w naszym klubie. To z pewnością dobra informacja dla nas jak i dla jego kolegów z drużyny – podsumował.

Komentarze