Monchi ma propozycje z Hiszpanii i Francji

Emirates Stadium
Emirates Stadium fot. Wojciech Witkowski

Od kilku tygodni dyrektor sportowy Romy, Monchi, łączony jest z przenosinami do innego klubu. Dotychczas najbardziej realną opcją wydawał się Arenal, ale włoskie media informują, że do walki o działacza dołączyły także kluby z Hiszpanii i Francji.

Czytaj dalej…

Angielskie gazety poinformowały jakiś czas temu, że Arsenal złożył propozycję i chce zatrudnić dyrektora sportowego Romy. Teraz, jak informuje m.in. Corriere dello Sport, do walki o jego podpis dołączyła także Sevilla i PSG.

Andaluzyjski klub ma zaproponować Monchiemu powrót do Hiszpanii, gdzie pracował przez całą swoją karierę. Teraz miałby objąć stanowisko prezydenta klubu. Z kolei ekipa z Paryża chce, aby Monchi dołączył do Ligue 1 jako dyrektor sportowy. Wszystkie media są jednak zgodne, że póki co najbardziej konkretna wydaje się propozycja z Londynu i to właśnie Kanonierom najmocniej zależy na zatrudnieniu Hiszpana.

Jeśli chodzi o Romę to nowym dyrektorem sportowym mógłby wtedy zostać Franco Baldini, którego James J. Pallotta zatrudnia na stanowisku swojego doradcy. W roli ewentualnych następców wymieniane są też takie osobistości jak Frederic Massara i Federico Balzaretti.

Komentarze