“Moja przyszłość nie zależy ode mnie”

Alvaro Morata
Alvaro Morata fot. PressFocus

Alvaro Morata ujawnił swoje pragnienie związane z kontynuowaniem swojej kariery w Juventusie po zakończeniu sezonu. Hiszpan jednocześnie zakomunikował, że jego przyszłość nie zależy od niego.

  • Wciąż niejasna jest przyszłość Alvaro Moraty
  • Hiszpan w jednym ze swoich ostatnich wywiadów oznajmił, że chciałby zostać w Juventusie
  • Klubu z Turynu, aby zatrzymać 29-latka, musi wyłożyć 35 milionów euro

Morata nie chce żegnać się z Juve

Alvaro Morata do ekipy z Serie A trafił an wypożyczenie z Atletico Madryt. 29-latek w Juventusie w trakcie trwającej kampanii należy do kluczowych postaci. W każdym razie w zespole Massimiliano Allegriego jak dotąd zawodnik w 29 meczach Serie A strzelił osiem goli, co nie może być osiągnięciem satysfakcjonującym. W rozmowie z dziennikiem AS zawodnik opowiedział o swojej przyszłości.

Chcę zostać w Juve, ale przyszłość nie zależy ode mnie. W przyszłym roku, jeśli nie będę już zawodnikiem tej drużyny, nadal będę kibicem Bianconerich – powiedział Morata.

Reprezentant Hiszpanii trafił do ekipy z Turynu z Atletico Madryt na dwuletnie wypożyczenie za 20 milionów euro. Juventus ma możliwość wykupienia zawodnika na stałe. Jest to realne po wyłożeniu 35 milionów euro.

Były piłkarz Chelsea i Realu Madryt zaliczył w trakcie trwającej kampanii 40 spotkań, licząc wszystkie rozgrywki. Na placu gry zawodnik spędził 2681 minut. W tym czasie Morata zanotował 11 trafień i siedem asyst.

Juve już w najbliższy weekend wróci do ligowych, chcąc wykonać kolejny krok w kierunku wywalczenia miejsca premiowanego grą w kolejnej edycji Ligi Mistrzów. Na drodze Starej Damy stanie Inter Mediolan. Mecz odbędzie się w niedzielę o 20:45.

Czytaj więcej: Bastoni, Tonalli i Scamacca mogą zostać nowymi filarami reprezentacji Włoch

Komentarze