Młodzieżowy MŚ wraca do Włoch. Zagra z Polakiem

Mauro Zarate
Mauro Zarate PressFocus

Mauro Zarate zdecydował się na powrót do Europy. Argentyńczyk w wieku 35 lat ponownie spróbuje swoich sił na Starym Kontynencie. Mistrz świata do lat 20 z 2007 roku po raz kolejny zagra we Włoszech. Tym razem w Serie B. Jego nowym miejscem pracy będzie Cosenza, gdzie spotka Mateusza Praszelika.

  • Mauro Zarate został zawodnikiem Cosenzy
  • Nowy pracodawca Argentyńczyka gra w Serie B
  • Dla doświadczonego napastnika to czwarty klub we Włoszech

Zarate wraca do Europy. Zagra we Włoszech

Mauro Zarate w swojej karierze reprezentował barwy aż 13 klubów. Argentyńczyk zwiedził szatnie Anglii, Brazylii, Włoch, Zjednoczonych Emiratów Arabskich i oczywiście swojej ojczyzny. Najwięcej występów zaliczył dla CA Vélez Sarsfield i Lazio Rzym, a w obu przypadkach jego licznik przekroczył 100 spotkań. Na Półwyspie Apenińskim Zarate grał nie tylko dla Biancocelestich, ale także dla Interu i Fiorentiny.

W zimowym okienku transferowym 35-latek zdecydował się na powrót do Włoch. Napastnik dołączy do Cosenzy, która aktualnie rywalizuje na zapleczu Serie A. W ekipie ze Stadio San Vito-Gigi Marulla spotka między innymi Mateusza Praszelika, który został tam wypożyczony z Hellasu, i Nicka Salihamidzicia, syna dyrektora sportowego Bayernu Monachium.

Komentarze