Młody talent Juve po debiutanckim trafieniu. “To wyjątkowy moment dla mnie”

Samuel Iling-Junior
Samuel Iling-Junior fot. PressFocus

Juventus wygrał w niedzielnym meczu ligi włoskiej 20. mecz w sezonie 2023/2024. Tymczasem na temat spotkania wypowiedział się jeden z jego bohaterów, czyli Samuel Iling-Junior. Młody zawodnik otworzył wynik rywalizacji w starciu z Atalantą.

  • Juventus wygrał niedzielny mecz z Atalantą
  • Bohaterem spotkania został Samuel Iling-Junior
  • Na temat starcia z La Deą młody zawodnik wypowiedział się w kilku słowach

Iling-Junior nie zagra na MŚ U-20

Juventus odniósł w niedzielne popołudnie drugie z rzędu zwycięstwo. Kluczowe jest to, że ekipa z Turynu dzięki potknięciu Lazio w sobotę, wskoczyła na pozycję wicelidera rozgrywek. Udział w tym sukcesie miał Samuel Iling-Junior, który wypowiedział się o sytuacji z golem.

– To była okazja i wykorzystałem ją z zimną krwią – mówił zawodnik przed kamerami DAZN i Sky Sportt Italia.

Wziąłem piłkę z powrotem, wykonałem krok, podałem ją i byłem gotowy, gdy piłka wróciła do mnie. Jestem dumny, że noszę tę koszulkę i z tego, że strzeliłem gola. To dla mnie wyjątkowy moment – uzupełnił Iling-Junior.

Trener Juventusu, Massimiliano Allegri, potwierdził, że młody piłkarz nie zostanie zwolniony, aby reprezentować Anglię na Mistrzostwach Świata U-20, co sugeruje, że absolwent akademii Chelsea będzie częściej występował w seniorskiej drużynie przez resztę tego sezonu.

Zawsze musimy się uczyć, ponieważ mistrzostwa świata są szansą, podobnie jak gra tutaj. Allegri jest czołowym trenerem, jest ważny dla mojego rozwoju i mojej kariery – powiedział Iling-Junior.

Mistrzostwa Świata U-20 będą rozgrywane od 20 maja do 11 czerwca z udziałem 24 drużyn. Pierwotnie miały się odbyć w Indonezji, ale zostały przeniesione do Argentyny na 2023 rok.

Czytaj więcej: Juventus pożegna doświadczonego gracza? Możliwy wyjazd z Europy

Komentarze