Skrzydłowy Romy znalazł nowy klub

Justin Kluivert
Justin Kluivert Pressfocus

Justin Kluivert w ostatnich dniach letniego okienka transferowego łączony był z wieloma klubami. Ostatecznie młody skrzydłowy wylądował w Valencii, z czego zadowolona powinna być każda ze stron. Jose Mourinho nie widział dla Holendra miejsca w kadrze AS Romy.

  • Justin Kluivert nie figurował w planach Jose Mourinho i nie znalazł się w kadrze meczowej na żaden z ostatnich 10 meczów AS Romy
  • Skrzydłowy miał przenieść się do Fulham, jednak nie dostał pozwolenia na pracę w Anglii
  • Pozyskać go postanowiła jednak Valencia, o czym poinformował Fabrizio Romano

Kluivert znalazł ratunek w Walencji

Justin Kluivert ostatnie dwa sezony spędził na wypożyczeniach – najpierw w RB Lipsk, następnie w OGC Nice. Mimo że we Francji skrzydłowy radził sobie względnie nieźle, Orlątka nie zdecydowały się na wykupienie go. Dlatego też wraz z początkiem lipca 23-latek wrócił do Rzymu.

Jose Mourinho od razu zapowiedział zawodnikowi, że nie widzi go w kadrze AS Romy i najlepszym rozwiązaniem będzie odejście do innego klubu. Holender nie znalazł się w kadrze na żaden z meczów Rzymian, wliczając w to sparingi przedsezonowe. Skrzydłowy w ostatnich dniach był bliski przenosin do Fulham, jednak transfer wysypał się na ostatniej prostej. Kluivert nie otrzymał w Anglii pozwolenia na pracę. 

Agenci piłkarza robili co w ich mocy, by na finiszu okienka transferowego znaleźć mu nowy klub. Ostatecznie udało się umieścić go w Valencii. Oba kluby szybko doszły do porozumienia, a Justin Kluivert zostanie reprezentantem Nietoperzy. Zawodnik udał się już do Hiszpanii, gdzie przejdzie testy medyczne i podpisze kontrakt z nowym pracodawcą.

Czytaj też: AC Milan oficjalnie ogłosił zmianę właściciela

Komentarze