Mkhitaryan musi podjąć decyzję. Czasu coraz mniej

Henrikh Mkhitaryan
Henrikh Mkhitaryan Pressfocus

AS Roma chce, aby Henrikh Mkhitaryan przedłużył wygasającą w czerwcu umowę. Ormianin ma jednak propozycje z innych klubów. Rzymianie chcą poznać decyzję o jego przyszłości do poniedziałku.

  • AS Roma buduje kompletuje kadrę na sezon 2021/2022
  • Rzymianie chcą, aby Mkhitaryan przedłużył wygasający w czerwcu kontrakt
  • Ormianin ma jeszcze propozycje kontraktu z innych klubów

Mkhitaryan częścią projektu Mourinho?

Zakończony niedawno sezon 2020/2021 nie był najlepszy w wykonaniu Romy. Giallorossi rzutem na taśmę wywalczyli awans do Ligi Konferencji Europy, której pierwsza edycja wystartuje jesienią. To nie jest jednak szczyt aspiracji rzymskiej drużyny. Do czwartego Juventusu straciła bowiem aż 16 punktów. Cenę za to zapłacił trener Paulo Fonseca, który został zwolniony. Nie uratował go nawet awans do półfinału Ligi Europy.

AS Roma zamierza wrócić do włoskiej czołówki. Pomóc w tym ma zatrudnienie Jose Mourinho. Włoskie media zastanawiają się, że Portugalczyk będzie mógł liczyć na Henrikha Mkhitaryana. Panowie znają się z czasów Manchesteru United, ale Ormian nie ma dobrych wspomnień z tamtego okresu i może opuścić Stadio Olimpico wraz z końcem czerwca, gdyż wtedy wygasa jego umowa.

La Gazzetta dello Sport informuje, że 32-letni ofensywny pomocnik otrzymał od Romy propozycję nowego kontraktu, który obowiązywałby do 2023 roku. Na jego mocy zarabiałby trzy miliony euro rocznie plus bonusy.

W minionej kampanii Mkhitaryan licząc wszystkie rozgrywki, rozegrał dla Giallorossich 46 spotkań. Strzelił 15 goli i zaliczył 13 ostatnich podań. Był kluczową postacią Romy. Jego dobra forma nie umknęła uwadze między innymi Zenitowi Sankt Petersburg. Mistrz Rosji miałby zaoferować Ormianinowi korzystniejsze warunki finansowe niż Roma, która do poniedziałku chce usłyszeć o przyszłości swojego zawodnika.

Czytaj także: Jose Mourinho szuka wzmocnień. Xhaka dołączy do AS Romy?

Komentarze