Mkhitaryan blisko nowego kontraktu z Romą

Henrikh Mkhitaryan
Henrikh Mkhitaryan fot. PressFocus

Henrikh Mkhitaryan rozegrał w trakcie trwającego sezonu 2020/2021. Tym samym zawodnik zbliża się do automatycznego przedłużenia kontraktu z AS Romą. Wynika to z kontraktu zawodnika z klubem, podają włoscy dziennikarze. Niezbędne do tego jest rozegranie przynajmniej 25 meczów.

Henrikh Mkhitaryan to 88-krotny reprezentant Armenii, imponujący cały czas dobrą dyspozycją w szeregach Giallorossich. W trakcie trwającego sezonu zawodnik wystąpił łącznie w 18 meczach Serie A, notując w nich osiem goli o osiem asyst.

Dzięki postawie 32-latka piłkarze Romy mogli cieszyć się z wywalczenia awansu do fazy pucharowej Ligi Europy. W pięciu spotkaniach zawodnik zdobył jedną bramkę, a także zaliczył dwie asysty.

Dziennik La Repubblica donosi, że w umowie piłkarza zawarta jest opcja, że może zostać ona automatycznie przedłużona, jeśli zawodnik rozegra jeszcze jedno spotkanie. Godne uwagi jest to, że obecny kontrakt obowiązuje do końca czerwca 2021 roku.

Na dzisiaj występ Mkhitaryana w najbliższym meczu ligowym Romy stoi pod znakiem zapytania.Giallorissi w niedzielę zagrają z Hellasem Werona. Tymczasem zawodnik boryka się z kłopotami mięśniowymi, więc wygląda na to, że na swój 25. mecz w sezonie będzie musiał jeszcze poczekać.

Rzymianie plasują się aktualnie na trzeciej pozycji w ligowej klasyfikacji, legitymując się 37 punktami. Do lidera rozgrywek AC Milanu piłkarze Romy tracą sześć punktów. W lutym ekipa Paulo Fonseki rozegra spotkania kolejno z: Juventusem FC, Udinese Calcio, Benevento Calcio i AC Milanem.

Kursy nie są obecnie dostępne.
Kursy mogą ulec zmianie. Aktualizacja z dnia: 8. marca 2022 01:21.

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze