Defensor z Bundesligi trafi do Atalanty Bergamo

Mitchel Bakker
Mitchel Bakker IMAGO / RHR-Foto

Według doniesień Fabrizio Romano, Atalanta Bergamo poważnie interesuje się Mitchelem Bakkerem i jest na dobrej drodze, aby rozpocząć z nim współpracę. Holenderski lewy defensor miałby zasilić szeregi popularnej “La Dei” razem z Seadem Kolasinaciem. Władze włoskiego klubu planują spełnić żądania Gian Piero Gasperiniego, któremu w minionym sezonie brakowało odpowiedniego zawodnika na lewe wahadło.

  • Atalanta poważnie interesuję Mitchelem Bakkerem
  • Holender miałby trafić do Bergamo razem z Seadem Kolasinacem
  • Szefostwo “La Dei” tym samym spełniłoby żądania Gian Piero Gasperiniego

Mitchel Bakker zawita na Gewiss Stadium

Atalanta Bergamo miniony sezon musiała radzić sobie bez nominalnego zawodnika na lewym wahadle. Gian Piero Gasperiniego rotował zawodnikami na tej pozycji, lecz żaden z nich nie wypełnił luki po odejściu Robina Gosensa w styczniu 2022 roku. Z tego powodu po zakończonej kampanii szkoleniowiec “La Dei” wyznaczył jasny cel na letniego okienko transferowe – sprowadzenie odpowiedniego piłkarza na lewą flankę.

Według informacji przekazanych przez Fabrizio Romano, Atalanta jest na dobrej drodze, aby pozyskać Mitchela Bakkera z Bayeru Leverkusen. Holender ponoć już uzgodnił z klubem warunki przeprowadzki do Bergamo. Razem z nim szeregi “La Dei” ma zasilić inny zawodnik o profilu lewego obrońcy – Sead Kolasinać.

Mitchel Bakker w minionej kampanii rozegrał łącznie 40 spotkań w koszulce Bayeru Leverkusen. W tym czasie wpisał się czterokrotnie na listę strzelców, a także zanotował dwie asysty. 23-letni Holender znany jest z odważnego podłączania się w akcje ofensywne, dlatego wydaje się idealnym zawodnikiem do filozofii Gian Piero Gasperiniego.

Sprawdź także: Gwiazdor Lazio traci cierpliwość. Rośnie szansa na nową umowę

Komentarze