Argentyński talent przykuł uwagę Milanu

Stefano Pioli
Stefano Pioli fot. PressFocus

Napoli jest w obecnym sezonie jak na razie największym rywalem Milanu w walce o scudetto. Zdaje sobie z tego sprawę zarząd mistrz Włoch, który po cichu pracuje już nad przyszłymi transferami. Ich zdaniem musi posiadać odpowiednią głębię, żeby móc rywalizować z sukcesami na wielu frontach.

  • AC Milan nie dysponuje zbyt dużym budżetem, dlatego stara się wyszukiwać utalentowanych piłkarzy o niższych cenach
  • Według doniesień włoskich mediów klub zainteresował się 19-letnim pomocnikiem Racing Club
  • Mistrz Włoch może postarać się o jego transfer już w trakcie zimowego okienka

Kolejny talent może zasilić szeregi Milanu

Włodarze Milanu zdają sobie sprawę, że trudniej na szczycie się jest utrzymać, niż się na niego wdrapać. Dlatego też sztab szkoleniowy pracuje w tym sezonie jeszcze ciężej, by móc powtórzyć sukces sprzed roku, jakim było wywalczenie mistrzostwa Włoch. Latem drużynę opuścili m.in. Franck Kessie, i Alessandro Romagnoli, co było sporym ciosem dla AC Milanu. Postarano się o wzmocnienia, jednak zarząd zdaje sobie sprawę, że kadra może wymagać kolejnych transferów. 

Dziennikarze Calciomercato.com przekazali w sobotę, że uwagę Milanu przykuł argentyński talent z Racing Club – Carlos Alcaraz. Pomocnik rozgrywa udany sezon w argentyńskiej Primera Division, którego trenerem jest inny były pomocnik z tego kraju – Fernando Gago. To właśnie pod okiem byłego zawodnika Realu Madryt rozwija się 19-latek. 

Racing Club w przeszłości wylansował takie gwiazdy jak Lautaro Martinez, czy Rodrigo de Paul. Niewykluczone, że w ich ślady pójdzie Carlos Alcaraz. Pomocnik już teraz wyceniany jest przez portal Transfermarkt na 8,5 miliona euro i stanowi o sile drugiej linii swojego klubu. Zdaniem włoskich dziennikarzy, Milan może sięgnąć po niego już w trakcie zimowego okienka transferowego, zanim cena za 19-latka poszybuje w górę.

Piłkarzem interesowały się już latem Inter, Arsenal i FC Porto, jednak Racing Club nie zdecydował się go sprzedać. Milan musi działać zatem szybko, jeśli zależy mu na pozyskaniu 19-latka.

Komentarze

Na temat “Argentyński talent przykuł uwagę Milanu