Mistrzowie świata przymierzani na stanowisko trenera Parmy

Filippo Inzaghi
Filippo Inzaghi Pressfocus

Parma nie zdołała utrzymać się w Serie A i w następnym sezonie zobaczymy ją na zapleczu włoskiej elity. Celem jest szybki awans, a pomóc w jego osiągnięciu ma nowy trener. La Gazzetta dello Sport łączy z Parmą Fabio Cannavaro, czy Filippo Inzaghiego.

Huczny spadek z Serie A

Na kolejkę przed końcem sezonu 2020/2021 w Serie A, znamy już komplet spadkowiczów. Z elitą żegna się: Benevento, Crotone oraz Parma. Ostatni z wymienionych klubów znajduje się na dnie ligowej tabeli. W bieżącej kampanii zaprezentował się fatalnie. Wygrał tylko trzykrotnie, zremisował 11 razy i 23-krotnie musiał uznać wyższość przeciwnika. Gialloblu strzelili 39 goli, a stracili 80. Zdobyli 20 punktów. To zdecydowanie za mało, aby chociaż marzyć o utrzymaniu. Wobec tego Roberto D’Aversa najprawdopodobniej opuści Stadio Ennio Tardini. Włodarze mają nadzieję, że pobyt Parmy w Serie B potrwa tylko rok. Dlatego szukają nowego kandydata na stanowisko trenera.

Mistrzowie Świata w gronie potencjalnych trenerów Parmy

La Gazzetta dello Sport z objęciem Parmy wiąże przede wszystkim dwóch byłych zawodników. Pierwsza kandydatura to aktualny szkoleniowiec Benevento – Filippo Inzaghi. 47-latek bronił barw Gialloblu przez rok. Rozegrał 22 spotkania i strzelił cztery gole. Jego aktualny klub również pożegnał się z Serie A, więc gdyby został w Benevento, rywalizowałby z Parmę. W swojej byłej drużynie może jednak dostrzec perspektywę na szybszy powrót do elity.

Kolejna opcja widziana na Stadio Ennio Tardini zdaniem La Gazzetty dello Sport to Fabio Cannavaro. Jest on lepiej wspominany przez fanów Parmy niż Inzaghi. Bronił barw Gialloblu w latach 1995-2002. Rozegrał 289 meczów i wygrał z zespołem między innymi Puchar UEFA. Po zakończeniu kariery zawodniczej trenował poza Europą. Aktualnie jest opiekunem chińskiego Guangzhou FC.

Oprócz mistrzów świata z 2006 roku, w roli trenera Parmy mogą zostać zatrudnieni także: Vincenzo Italiano, Giovanni Stroppa oraz Paolo Zanetti. W sobotę Gialloblu na pożegnanie z Serie A zagrają w delegacji z Sampdorią.

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze