“Mistrzostwo dla Interu to dla nas dodatkowa motywacja”

Andrea Pirlo
Andrea Pirlo PressFocus

W sobotni wieczór Juventus czeka niezwykle ważne i bardzo trudne spotkanie. Stara Dama zmierzy się u siebie z Interem Mediolan. Trener Starej Damy Andrea Pirlo podczas przedmeczowej konferencji prasowej wracał między innymi do ostatniego występu zespołu w meczu z Sassuolo.

Juventus – Inter. Andrea Pirlo przed hitem kolejki

Juventus przed 37. kolejką Serie A zajmuje piąte miejsce w tabeli i pod znakiem zapytania stoi jego udział w rozgrywkach Ligi Mistrzów w przyszłym sezonie. Stara Dama potrzebuje w sobotni wieczór trzech punktów, a szkoleniowiec zespołu liczy na podobną jego postawę jak w ostatnim pojedynku z Sassuolo (3:1).

– Po obejrzeniu naszego występu w środę może być nam przykro, ponieważ mogliśmy mieć więc punktów, jeżeli w innych meczach bylibyśmy tak skoncentrowani jak w Reggio Emilia. Po zakończeniu rozgrywek dokonamy oceny całego sezonu, analizując błędy, aby nie popełnić ich ponownie – powiedział Pirlo.

– Inter spisał się lepiej, był bardziej konsekwentny i bardziej głodny gry niż my. Jutro zmierzymy się z nowo koronowanymi mistrzami Włoch, co jest dla nas dodatkową motywacją. Nie zapominajmy, że cały czas mamy szansę zakwalifikować się do Ligi Mistrzów, ale Inter będzie starał się wygrać to spotkanie – kontynuował szkoleniowiec Starej Damy.

Trener Juventusu potwierdził, że do jego dyspozycji w sobotę będą Federico Chiesa i Merih Demiral, którzy ostatnio zmagali się z problemami zdrowotnymi. – Federico Chiesa ma się coraz lepiej. Powinien być do naszej dyspozycji jutro wieczorem. Merih Demiral jest gotowy i może zagrać od początku – dodał trener Juventusu.

Sobotni hit Serie A, który rozegrany zostanie na Allianz Stadium, rozpocznie się o godzinie 18:00. Dowiedz się więcej – sprawdź nasze typy na mecz Juventus – Inter.

Kursy mogą ulec zmianie. Aktualizacja z dnia: 15. maja 2021 17:57.

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze