Mancini: Włochy musza dążyć do zwycięstwa w Euro 2020

Roberto Mancini
Roberto Mancini fot. Grzegorz Wajda

Selekcjoner reprezentacji Włoch Roberto Mancini w jednym ze swoich ostatnich wywiadów przekonywał, że Squadra Azzura do mistrzostw Europy przystąpi z celem, którym jest końcowy triumf w tych rozgrywkach. Dodajmy, że Włosi są w grupie A ze Szwajcarią, Turcją i Walią

Czytaj dalej…

Selekcjoner reprezentacji Włoch Roberto Mancini zaczął swoją pracę w maju 2018 roku. Jak na razie prowadził drużynę narodową w 21 spotkaniach, w których Squadra Azzurra zaliczyła 14 zwycięstw, pięć remisów i dwie porażki. Włosi aktualnie pozostają bez porażki od 13 meczów.

Jasny cel na mistrzostwa Europy

W tym miesiącu team z Półwyspu Apenińskiego zaczął zmagania w Lidze Narodów UEFA. W starciu z Bośnią i Hercegowiną miał miejsce rezultat 1:1. Z kolei w boju z Holandią reprezentacja Włoch zwyciężyła 1:0.

– Na Euro wybierzemy się, chcąc wygrać ten turniej. Nawet, jeśli nie jesteśmy w gronie faworytów do końcowego triumfu – powiedział włoski trener w rozmowie z TgPoste.

Zaniolo ma czas na dojście do pełnej sprawności

Mancini nie ukrywa też, że wierzy w to, że w pełni zdrowia na mistrzostwa Europy będzie Nicolo Zaniolo. – To młody chłopak. Ma czas, aby dojść do siebie i dołączyć do nas na Euro – rzekł Włoch.

Odnotujmy, że Włosi w październiku rozegrają trzy spotkania. Najpierw w meczu kontrolnym zmierzą się z Mołdawią, a później w spotkaniach w Lidze Narodów UEFA na drodze Squadra Azzura staną Polacy i Holendrzy. Z Biało-czerwonymi reprezentacja Włoch zagra w Gdańsku, a z Oranje na Stadio Giuseppe Meazza w Mediolanie.

Komentarze