Dwaj kandydaci do zasilenia defensywy Napoli

Robin Le Normand
Robin Le Normand Imago/Cesar Ortiz

Kim Min-Jae jest już jedną nogą w Bayernie Monachium, dlatego Napoli usilnie poszukuje następcy stopera. Jednym z kandydatów jest Ibrahim Konate. Gianluca Di Marzio przekazał natomiast, że na radarze mistrza Włoch znalazł się Robin Le Normand. 

  • Napoli szuka środkowego obrońcy, który zastąpi Kima Min-Jae
  • Błękitni na liście życzeń mają kilka nazwisk, wśród których są Ibrahij Konate, Robin Le Normand, czy Max Kilman
  • Zarówno Real Sociedad, jak i Wolverhampton nie są chętne do sprzedaży swoich zawodników

Poszukiwanie następcy Kima Min-Jae komplikuje się

Po zaledwie jednym sezonie Kim Min-Jae opuści Napoli. Reprezentant Korei Południowej był jednym z najlepszych stoperów ostatniej kampanii w Serie A, a w kolejce po niego ustawiło się wiele topowych klubów. Wszystko wskazuje na to, że obrońca trafi ostatecznie do Bayernu Monachium. Napoli na transakcji ma zarobić około 50 milionów euro.

Sprzedaż 26-latka wymusza na włodarzach Błękitnych sprowadzenie kogoś w jego zastępstwo. Lista zawodników obserwowanych jest coraz dłuższa. Media informowały o Ibrahimie Konate. Gianluca Di Marzio natomiast przekazał, że mistrz Włoch rozważa pozyskanie Robina Le Normanda. 

Zawodnik Realu Sociedad ma za sobą solidny sezon, w którym otrzymał również szansę debiutu w reprezentacji Hiszpanii. Ekipa z Kraju Basków nie planuje jednak sprzedaży 26-latka za kwotę niższą niż 50 milionów euro.

Oprócz niego na radarze Napoli znajduje się również Max Kilman. Wolverhampton Wanderers dość szybko odrzucił jednak opcję sprzedaży swojego stopera. Anglik czuje się szczęśliwy w drużynie, a Wilki wysłuchają dopiero ofert zaczynających się od 40 milionów euro. 

Czytaj też: Napoli szuka następcy Kima Min-Jae. Ambitny cel

Komentarze