Mistrz Serie A zmierza w kierunku Bundesligi

Kim Min-jae
Kim Min-jae fot. Imago / Franco Romano

SSC Napoli wkrótce zostanie poważnie osłabione. Dziennikarz Florian Plettenberg przekazał, że Kim Min-jae jest blisko przeprowadzki do Bayernu Monachium.

  • Kim Min-jae jest blisko rozstania z SSC Napoli
  • Dziennikarz Florian Plettenberg nie ma wątpliwości, że Koreańczyk trafi do Bayernu Monachium
  • Zarząd niemieckiego klubu miał dać zielone światło na finalizację transakcji

Kim Min-jae wzmocni Bayern Monachium

SSC Napoli w ostatnim sezonie wygrało pierwsze mistrzostwo Włoch od 33 lat. Wygląda na to, że w kolejnej kampanii Partenopei mogą mieć duże problemy z obroną tytułu. Z pracą w roli trenera pożegnał się już Luciano Spalletti, a ponadto kluczowi zawodnicy mogą rozstać się z Napoli.

Dziennikarz Florian Pelettenberg przekazał, że Kim Min-jae wkrótce trafi do Bayernu Monachium. Zarząd mistrzów Bundesligi dał zielone światło na sfinalizowanie transakcji. Transfer może kosztować mniej więcej 60 milionów euro.

Koreańczyk dołączył do ekipy z Neapolu latem minionego roku z Fenerbahce za ponad 18 milionów euro. Kim Min-ja rozegrał w ostatniej kampanii 45 spotkań, notując w nich dwa trafienia i dwie asysty. Wraz z zawodnikiem Napoli wygrał Serie A z bilansem 90 punktów na koncie w 38 meczach.

Bawarczycy natomiast sięgnęli po mistrzostwo Niemiec. Do zrealizowania celu wystarczyło Bayernowi 71 oczek w 34 spotkaniach.

Czytaj więcej: Dumfries opowiedział o swoich planach na przyszłość

Komentarze