Miretti kontuzjowany. Juventus wydał oświadczenie

Fabio Miretti
Fabio Miretti PressFocus

Fabio Miretti może odetchnąć z ulgą. Wychowanek Juventusu w środę rano został poddany badaniom lekarskim w związku z kontuzją, której doznał we wtorkowym meczu z Salernitaną, a te wykluczyły złamanie.

  • Fabio Miretti doznał kontuzji w meczu z Salernitaną
  • Młody Włoch został zniesiony z boiska na noszach
  • Badania wykluczyły złamanie

Miretti nie doznał złamania

Fabio Miretti opuścił boisko w 43. minucie meczu Juventusu z Salernitaną z powodu kontuzji kostki. Początkowo niezbyt groźnie wyglądające starcie okazało się bolesne w skutkach dla 19-letneigo gracza Starej Damy, który upadając na murawę nienaturalnie wykręcił stopę. Pomocnik nie był w stanie zejść z murawy o własnych siłach i został zniesiony na noszach.

Bianconeri potwierdzili w oficjalnym oświadczeniu, że badania lekarskie wykluczyły złamania kostki u Fabio Mirettiego, który teraz rozpocznie rehabilitację. Klub nie poinformował, ile czasu zajmie mu powrót do gry, choć niektóre źródła przekonują, że będzie to okres około trzech tygodni.

Miretti zadebiutował w seniorskiej drużynie Juventusu w sezonie 2021-22, a w obecnej kampanii wystąpił w 25 spotkaniach we wszystkich rozgrywkach.

19-latek jest wychowankiem Juventusu, a na swoim koncie ma trzy występy w reprezentacji Włoch do lat 21. Zadebiutował też już w dorosłej drużynie Squadra Azzurra w listopadzie ubiegłego roku, wchodząc z ławki rezerwowych w przegranym 0:2 meczu z Austrią.

Miretti przedłużył kontrakt z Juventusem latem 2022 roku, a jego obecna umowa wygasa w czerwcu 2026 roku.

Zobacz również: Milan pracuje nad umową dla napastnika

Komentarze