Miranczuk zmienia klub, Rosjanin zostanie w Serie A

Aleksiej Miranczuk
Aleksiej Miranczuk fot. PressFocus

Aleksiej Miranczuk jest bardzo blisko zmiany barw klubowych. TuttoAtalanta podaje, że zawodnik wkrótce zasili szeregi Torino.

  • Atalanta wygląda na to, że kluczowego piłkarza na rzecz Torino
  • TuttoAtalanta podaje, że Aleksiej Miranczuk zasili szeregi ekipy z Turynu
  • Szczegóły transakcji nie są znane

Miranczuk zostanie kolega klubowym Linettego

Aleksiej Miranczuk trafił do Atalanty w 2020 roku z Lokomotiwu Moskwa. Zawodnik związał się z klubem z Serie A umową do 2024 roku z opcją przedłużenia o kolejne 12 miesięcy. Wygląda jednak na to, że wkrótce reprezentant Rosji zmieni pracodawcę.

TuttoAtalanta daje do zrozumienia, że Miranczuk jest o krok od dołączenia do Torino. W klubie z Turynu zawodnik ma wzmocnić rywalizację w drugiej linii. Nie jest jednak sprecyzowane to, jak jakich warunkach piłkarz trafi do ekipy Karola Linettego.

Zobacz także:

Ciekawe jest to, że już wcześniej transfer z udziałem Miranczuka był blisko. Niemniej wówczas trener Gian Piero Gaseperini nie wyraził zgody na tego typu transakcję, mimo że strony uzgodniły warunki wypożyczenia piłkarz z opcją transferu definitywnego za 12 milionów euro.

Miranczuk to zawodnik, który w lidze włoskiej rozegrał 44 mecze. Strzelił w nich sześć goli, a ponadto zaliczył sześć asyst. Na swoim koncie 26-latek ma też cztery występy w Pucharze Włoch. Największe sukcesy zawodnik odnosił, będąc zawodnikiem Lokomotiwu Moskwa, wygrywając z tym zespołem między innymi mistrzostwo kraju.

Czytaj więcej: Juventus wyznaczył nowe cele transferowe

Komentarze