Minister sportu czeka na decyzję. “To może być precedens”

Piłkarze Juventusu FC
Piłkarze Juventusu FC fot. Grzegorz Wadja

Włoski minister sportu Vincenzo Spadafora z niecierpliwością czeka na decyzję Komisji Dyscyplinarnej w sprawie meczu Juventus – Napoli. Wyraził również nadzieję, że będzie ona mądra i jednocześnie zasugerował, że decyzja klubu z Neapolu o niepojawieniu się w Turynie mogła być z jego strony “sztuczką”.

Czytaj dalej…

Klub ze Stadio San Paolo pozostaje przy stanowisku, że lokalne służby zdrowotne (ASL) zakazały drużynie wyjazdu do Turynu po tym jak pozytywne wyniki testów na obecność koronawirusa w organizmie uzyskali Piotr Zieliński i Eljif Elmas. Przedstawiciele Juventusu i Lega Serie A twierdzą natomiast, że obowiązujący protokół nie dawał im takiej możliwości, ponieważ inne kluby rozgrywały swoje spotkania mimo dwóch lub więcej pozytywnych wyników.

Ostateczna decyzja w sprawie meczu Juventus – Napoli ma zostać podjęta w środę przez Komisję Dyscyplinarną. W grę wchodzi zarówno przyznanie walkowera Juventusowi, jaki przełożenie spotkania na inny termin.

– Oczekuję, że Komisja Dyscyplinarna podejmie mądrą decyzję. Ja też czekam na to, co się stanie – powiedział Vincenzo Spadafora, cytowany przez Football Italia. – Bez wątpienia ta decyzja może stanowić precedens, więc również na nią czekam i czuję, że nieroztropnie byłoby ją komentować na kilka godzin przed jej podjęciem.

– Jeżeli zasady będą rygorystycznie przestrzegane, bez szukania sztuczek, jak to robią niektóre kluby, możemy to przetrwać i sprawić, że wszystkie rozgrywki we wszystkich sportach będą kontynuowane – dodał włoski minister sportu.

Co dalej z rozgrywkami? “Protokół musi być przestrzegany

Minister sportu był również pytany o coraz trudniejszą sytuację związaną z ponownie rosnącą liczbą potwierdzonych zachorować i jej wpływem na piłkarskie rozgrywki we Włoszech. – Martwię się tylko w pewnym stopniu, ponieważ uważam, że protokół, który mamy jest ważny. Ale jest ważny tylko wtedy, gdy jest w pełni przestrzegany, a w ostatnich tygodniach widzieliśmy, że nie wszystkie kluby zapewniły swoim zawodnikom pełne poszanowanie tych zasad – powiedział Spadafora.

– Są to minimalne warunki, które uzgodniliśmy z Lega Serie A i Włoską Federacją Piłkarską, aby umożliwić wznowienie sezonu. Jeśli Lega chce, można wprowadzić bardziej rygorystyczne środki i w ten sposób chronić zawodników – dodał minister.

Komentarze