Milinković-Savić zostanie w Lazio? Znamy ofertę dla Serba

Sergej Milinković-Savić
Sergej Milinković-Savić Pressfocus

Sergej Milinković-Savić łączony jest z transferem do Juve. Lazio pragnie jednak zatrzymać Serba. Wiadomo jakie zarobki oferują mu rzymianie.

  • Sergej Milinković-Savić ma przed sobą ważną decyzję
  • Serb musi określić się, czy chce pozostać w Lazio
  • Pomocnikiem interesuje się Juventus, który nie będzie miał jednak łatwo o angaż 27-latka

Lazio chce zatrzymać swoją gwiazdę

Za nami zimowe okno transferowe, które na Półwyspie Apenińskim było spokojne. W Serie A zabakło hitowych transferów takich jak zeszłoroczny angaż Dusana Vlahovicia przez Juventus. Turyńczycy mają chęć na angaż kolejnego Serba. Tym razem jest to Sergej Milinković-Savić, który z powodzeniem reprezentuje Lazio.

Serbski pomocnik, którego na Półwyspie Apenińskim oglądamy od lata 2015 roku, dotychczas wystąpił w barwach Lazio 321 razy. Jego dorobek to 64 gole i 59 asyst. 27-latek stanowi o sile rzymskiej drużyny. Piłkarz nierzadko przerastał umiejętnościami Lazio, więc często mogliśmy przeczytać informacje o jego możliwym transferze, przeważnie do Premier League. Za każdym razem Milinković-Savić zostawał jednak w stolicy Włoch.

Aktualna umowa Serba wiąże do z Lazio do 30 czerwca 2024 roku. Za kilka miesięcy 27-latek będzie miał już tylko rok kontraktu z rzymianami. Ci będą mieli zaś już niewiele czasu na sprzedaż swojego zawodnika, który wciąż nie przedłużył kontraktu. Dyrektor sportowy Lazio jest o to spokojny. Próbuje on przekonać Serba pięcioma milionami euro netto rocznie. Juventus chciałby dokonać transferu 27-latka. Zwłaszcza, że nieustannie problemy zdrowotne ma Paul Pogba. Turyńczykom będzie jednak trudno zakontraktować Milinkovicia-Savicia. Mają oni bowiem odjęte 15 punktów, które mogą kosztować ich brak europejskich pucharów. Bez nich Serb może nie chcieć zmienić pracodawcy.

Czytaj także: Lazio pewne przedłużenia umowy z gwiazdą

Komentarze