Milinković-Savić może kontynuować karierę w Premier League

Sergej Milinković-Savić
Sergej Milinković-Savić fot. PressFocus

Lazio w trakcie letniego okna transferowego może poważnie się osłabić. Corriere dello Sport podaje, że Sergej Milinković-Savić znalazł się na celowniku Arsenalu. Przedstawiciel Premier League jest podobno gotowy przeznaczyć na transakcję blisko 50 milionów euro.

  • Nie milkną doniesienia na temat przyszłości Sergeja Milinkovicia-Savicia
  • Corriere dello Sport sugeruje, że do gry o zawodnika włączył się też Arsenal
  • Rynkowa wartość 27-latka wynosi 70 milionów euro

Co dalej z kluczowym pomocnikiem Lazio?

Lazio zakończyło zmagania w ostatnim sezonie Serie A na piątej pozycji. Rzymianie legitymowali się bilansem 64 punktów. Jednocześnie ekipa Maurizio Sarriego nie wywalczyła miejsca premiowanego występami w kolejnej edycji Ligi Mistrzów. Podobnie wygląda sytuacja Arsenalu.

Tymczasem Corriere dello Sport twierdzi, że londyński klub jest poważnie zainteresowany pozyskaniem Sergeja Milinkovicia-Savicia. Arsenal jest podobno gotowy przeznaczyć na transakcję 49 milionów euro. Sternicy The Gunners nie są jednak jedynym klubem, który wyraża chęć pozyskania piłkarza. Serb znajduje się też na radarze Newcastle United.

Milinković-Savić na brak zainteresowania nie może narzekać. Już wcześniej pojawiły się głosy, że serbski pomocnik jest znalazł się na celowniku Man Utd. Agent zawodnika podobno pojawił się we Włoszech, aby negocjować z władzami Lazio kwotę odstępnego za 27-latka.

Milinkovic-Savić trafił do Lazio w 2015 roku z Genk. Aktualny kontrakt Serba obowiązuje do końca czerwca 2024 roku. Rynkowa wartość piłkarza wynosi natomiast 70 milionów euro.

Czytaj więcej: Lazio finalizuje transfer gracza Szachtara

Komentarze