Milik znów strzela, Napoli wygrywa

Arkadiusz Milik
Arkadiusz Milik fot. Grzegorz Wajda

Już tylko dwie bramki traci do Krzysztofa Piątka Arkadiusz Milik, który dziś pomógł Napoli odnieść zwycięstwo nad Lazio. Podopieczni Carlo Ancelottiego objęli prowadzenie po trafieniu Callejona, a kilka minut później, piękną bramkę z rzutu wolnego zdobył właśnie Milik. Po przerwie rzymianie zdobyli gola kontaktowego, ale było to wszystko, co zaprezentowali podopieczni Simone Inzaghiego. Zarówno Milik, jak i Zieliński spędzili dziś na murawie pełne 90 minut.

Pięciu zmian po pucharowym starciu z Sassuolo dokonał w wyjściowej jedenastce opiekun Napoli, Carlo Ancelotti – miejsca Ospiny, Koulibaly’ego, Hysaja, Insigne i Ounasa zajęli Albiol, Malcuit, Meret, Zieliński i Mertens. Na murawie od pierwszej minuty ponownie pojawił się Arkadiusz Milik. Trzech zawodników po wyeliminowaniu Novary wymienił za to Simone Inzaghi – Bastos, Caicedo i Marusić zostali zastąpieni przez Radu, Parolo i Lulić.

Pierwsi do głosu doszli w niedzielny wieczór rzymianie – po dośrodkowaniu z prawego skrzydła, strzał głową Milinkovicia-Savicia zdołał sparować Meret. W kolejnych minutach o sporym pechu mógł powiedzieć Arkadiusz Milik, który najpierw huknął z powietrza w poprzeczkę, a kilka minut później, po dograniu Zielińskiego, Strakosha zbił futbolówkę na słupek.

Polak nie zamierzał jednak rezygnować z prób zdobycia gola – w 24. minucie, płaski strzał Milika powędrował tuż obok słupka. Chwilę później, na uderzenie zza pola karnego zdecydował się Milinković-Savić, ale Meret zdołał odbić piłkę.

Dziesięć minut później, neapolitańczycy otworzyli wynik spotkania – po podaniu Mertensa, płaskim strzałem futbolówkę w siatce umieścił Callejon. W 37. minucie było już 2:0, a z jedenastego gola w sezonie cieszyć mógł się Arkadiusz Milik, który popisał się kapitalnym uderzeniem z rzutu wolnego.

Dziesięć minut po przerwie, gospodarze byli bliscy zdobycia trzeciego gola – najpierw w słupek trafił Fabian Ruiz, a chwilę później, płaski strzał Milika odbił Strakosha. W 58. minucie akcja przeniosła się pod drugą bramkę, gdzie po zgraniu piłki głową przez Milinkovicia-Savicia, uderzenie Immobile sparował Meret.

Choć niewiele na to wskazywało, Lazio wróciło do gry w 65. minucie – Correa zagrał do Immobile, a były napastnik m.in. Torino, precyzyjnym, płaskim strzałem pokonał Mereta. Pięć minut później promyk nadziei w sercach kibiców rzymskiego klubu nieco jednak przygasł, albowiem za drugą żółtą kartkę z boiska wyleciał Acerbi.

Pięć minut przed końcem spotkania, podopieczni Carlo Ancelottiego mieli okazję przypieczętować zwycięstwo – ładnie do strzału złożył się wprowadzony kilka minut wcześniej Ounas, ale próbę Algierczyka odbił Strakosha.

Kiedy następne mecze?

Po dzisiejszym zwycięstwiem, Napoli traci do liderującego Juventusu sześć punktów, ale ekipa z Turynu swój mecz 20. kolejki rozegra jutro, przeciwko Chievo. W następnej serii gier, ekipa Milika i Zielińskiego zmierzy się z Milanem, natomiast Lazio podejmie Juventus.

SSC Napoli – Lazio Rzym 2:1 (2:0)

1:0 Callejon 34′