Milik wraca do Serie A, transfer kwestią czasu

Arkadiusz Milik
Arkadiusz Milik fot. PressFocus

Juventus wydaje się krok od sfinalizowania transferu z udziałem Arkadiusza Milika. Władze Starej Damy według informacji dziennikarza Fabrizio Romano uzgodniły już z pełnomocnikami piłkarza warunki indywidualne i transakcja powinna zostać ogłoszona w ciągu najbliższych 24/48 godzin.

  • Juventus jest bardzo blisko ogłoszeniu transferu z udziałem nowego napastnika
  • Dziennikarz Fabrizio Romano przekazał, że najpóźniej w ciągu 48 godzin Arkadiusz Milik zostanie zawodnikiem Starej Damy
  • Reprezentant Polski dołączy do ekipy z Turynu na wypożyczenie z opcją transferu definitywnego

Milik zostanie kolegą klubowym Szczęsnego

Juventus długo wydawał się faworytem do pozyskania Memphisa Depaya. Niemniej kością niezgody w negocjacjach z Holendrem okazały się rozbieżności finansowe. Jednocześnie klub z Turynu zdecydował się inne rozwiązanie.

Wybór władz Juve oparł się na Arkadiuszu Miliku, przekazał dziennikarz Fabrizio Romano. Aktualnie przedstawiciele wielokrotnych mistrzów Serie A pracują nad tym, aby domknąć transakcję z udziałem piłkarza jeszcze przed zamknięciem okna transferowego.

Juventus zgodził się na wypożyczenie reprezentanta Polski za dwa miliony euro z opcją transferu definitywnego za osiem milionów euro. W środę doszło do spotkania agentów Milika z władzami Starej Damy, które w powszechnej opinii przebiegły zgodnie z planem władz Juve.

Kwestią czasu jest zatem, kiedy polski napastnik trafi do drużyny dowodzonej przez Massimiliano Allegriego. Milik będzie jednocześnie drugim polskim zawodnikiem w Juventusie po Wojciechu Szczęsny. Polski napastnik w trakcie 18 miesięcy spędzonych w Olympique Marsylia rozegrał 55 meczów, notując w nich 30 trafień, licząc wszystkie rozgrywki.

Czytaj więcej: Juventus ma kolejny cel. Argentyńczyk ma rozwiązać problem Starej Damy

Komentarze

Comments 29 comments

Ja tam daleki jestem od lamentowania. Milik przychodzi jako zmiennik lub uzupełnienie ataku a nie jako człowiek, na którym cała gra ma być oparta przez większość sezonu. W Marsylii miał całkiem sensowny wynik jeśli chodzi o bramki (zresztą w Napoli też zaczął nieźle i kontuzja przerwała dobrą passę). Jakby jakimś cudem Arek zdołał przetrwać sezon unikając poważniejszych urazów to może być przydatnym wzmocnieniem.

No i bonus w postaci kolejnego rodaka w klubie więc trzymam kciuki by “Barcelona Lewandowskiego” nie grała spotkań w LM w ten sam dzień to nam TVP zapewni sporo transmisji Juve 😉

Zdecyduj się @seprealex i się nie kompromituj, ponieważ jeszcze niedawno pisałeś tak:

22. sierpnia 2022 o 17:08 “Milik już zarezerwowany. Co zrobi Juventus?”

miejmy nadzieję, że to dezinformacja, taki środek nacisku na Depaya

Ciebie się nie da czytać ze zrozumieniem w takim stopniu jakim byś chciał.
Miałeś nadzieję, że informacje o transferze Milika do Juve to DEZINFORMACJA, ponieważ liczyłeś na transfer Depaya. Teraz gdy to nie wyszło dorabiasz ideologię do Milika jako transferu “opłacalnego finansowo”.

Tak, liczyłem na Depaya ale jak się nie udało to czemu mam się nie cieszyć z Milika? Ty masz jakiś kompleks tego gościa. I ogólnie Juventusu. No w sumie się nie dziwię. Nerwy ci puszczają mordo

Mi nerwy puszczają?
Liczyłeś na Depaya, a tu taka mała różnica przychodzi Milik. 😀
Po Twoim niegrzecznym słownictwie wobec mnie widać Twoje rozgoryczenie, złość, zawiedzenie i frustrację.
Miłego dnia.
Z uśmiechem czekam na oficjalne potwierdzenie transferu. 🙂

Daj mu już spokój. Biedaczysko musi sobie jakoś tłumaczyć otaczająca rzeczywistość by nie popaść w głęboką depresje. Milik nie jest złym egzekutorem, ale porównując go do klasy Depaya to jak porównać Trabanta do Lamborghini.
Samemu Milikowi źle nie życzę, ale w Neapolu to niech się lepiej nie pokazuje, dla własnego bezpieczeństwa.

jeszcze sobie dzióbka dajcie. Brakuje wam gargamela do brydża i kwartet jak się patrzy. Normalnie banda frustratów XD

a FanTulipan płacze, że ja piszę niegrzecznie? Poczytaj sobie od początku naszą konwersację i kto kogo pierwszy zaatakował. Żyjesz w alternatywnej rzeczywistości płaczku

@semprealex
Przeczytałem. Napisałem abyś się nie kompromitował podając konkretny argument (Twój cytat).
Ty natomiast zapewne będąc na skraju załamania nerwowego rzucasz w moim kierunku: “mordo”, “płaczku” i inne bzdury.
Rozumiem, że jesteś rozdygotany i załamany ale wytłumacz to sobie, że to wszystko jest kontrolowaną dezinformacją. 😀

Gdzie cię chłopie chowali? Co ty z Marsa? Określenie mordo to nie obraża. Co za typ. Jakbym wiedział żeś taki wrażliwy to bym ci odpuscił

Witamy w Serie A i przypominamy:
Gdyby to Milik strzelał do Tupaca to raper miałby dziś 47 lat. 😀 😀 😀 😀 😀

Ostatnie życzenie skazanego na karę śmierci: “Niech strzela Milik!” 😀 😀 😀 😀 😀

Mylik jedną rundę w golfa grałby przez lata. 😀 😀 😀 😀 😀

Gdyby Mylik strzelał na Schleswigu-Holsteinie, to by II WŚ nie było… 😀 😀 😀 😀 😀

Zwierzęta z Puszczy Białowieskiej zapraszają Milika: “Niech strzela!” 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

Ja tam bardzo się cieszę.
Cieszą się też kibice w Rzymie, Neapolu i Mediolanie, że zamiast Depaya do Juve zawita nasz Arek.
Nie wiem ilu cieszy się kibiców Juve.

Nie rozumiem do końca władz Juventusu. Po co ten Milik w Juve? ma wywierać nacisk na Vlaho?? (no chyba nie), czy ma być partnerem ataku Serba?? (wszyscy byśmy tego chcieli).
Rok temu też bardzo cieszyłem się [(pewnie cieszyło się pół ligi)i też tego nie rozumiałem] z drogiego transferu Keana do Juve. Pamiętam jak na tej stronie byli tacy kibice Starej Damy co też cieszyli się na Keana, pewnie ci sami cieszą się na Milka 🙂
Pozdr.

Po co ten Milik w Juve? ma wywierać nacisk na Vlaho?? (no chyba nie), czy ma być partnerem ataku Serba?

Ma być zmiennikiem Vlaho, jako zmiennik to jest dobra opcja. Jak go ominą kontuzje to Milik nie jest złym napastnikiem

Ja również cieszę się na transfer Milika do Juve.
Życzę szczerze Arkowi aby jako zmiennik Vlahovica w Juve strzelał dokładnie tyle samo bramek w roku kalendarzowym dla Juventusu ile strzela jako zmiennik w reprezentacji Polski w każdym roku od 6-7 lat.

Przecież to wybór taktyczny Maxa, tak trudno to zrozumieć? Gdyby chciał grać dwoma napastnikami, bez wątpienia obok Vlahovica grałby Depay (a równie dobrze można było przedłużyć Dybalę). Skoro wszystko wskazuje na to, że chce grać 433 z wysuniętym Vlaho, po bokach z Chiesą (Kosticem) i Di Marią (Cuadrado) to na ławce nie może siedzieć Depay z pensją 8,5 tylko właśnie Milik. Vlaho ma 22 lata, zdrowie jak koń i taką samą kondycję – ile minut dostałby Depay jako zmiennik?

Milik to nie jest taki zły napastnik. Nie przesadzajmy znowu.
Jako zmiennik Vlahovica to tania, a nie głupia opcja.

No ale porównując z Depayem to ogromna strata dla Juve. Tutaj nawet nie ma co dyskutować. Memphis jest kilka półek wyżej.

Depay nawet nie udawał że tak naprawdę zawsze czuł DNA Juventusu. W przeciwieństwie do niego Milik to nie 2 w 1nym: nie ma cech asystującego bocznego, rozwiązuje tylko połowę problemu w ataku, skoro założeniem było tak obstawić wsparciem Vlahovica by wydobyć z niego 30 goli. Pozostaje życzyć dobrego Milikowi: #Milik wygryż Adolfa : )