Juventus pewny decyzji w kwestii przyszłości Milika

Arkadiusz Milik
Arkadiusz Milik Pressfocus

Mimo problemów zdrowotnych Arkadiusz Milik zostanie wykupiony przez Juventus. Wypożyczony z Olympique Marsylia napastnik wciąż cieszy się zaufaniem zarządu Starej Damy. 

  • Arkadiusz Milik zmaga się w obecnym sezonie z powracającymi problemami zdrowotnymi
  • Polak cieszy się wciąż zaufaniem sztabu szkoleniowego
  • Stara Dama planuje wykupić go z Olympique Marsylii

Arkadiusz Milik latem zostanie wykupiony przez Juventus

Od ponad miesiąca Arkadiusz Milik zmaga się z kontuzją, która wykluczyła go z gry. Reprezentant Polski w tym sezonie strzelił dla Juventusu już osiem bramek, a sztab szkoleniowy jest zadowolony z jego postawy. Z tego też względu odczucia względem przyszłości napastnika nie uległy zmianie, mimo jego problemów zdrowotnych. 

Nicolo Schira zapewnia, że Milik zostanie wykupiony przez Starą Damę z Juventusu. Sam zawodnik również optuje za pozostaniem w Turynie. Włoski dziennikarz przekazał szczegóły transakcji.

Polak będzie kosztował Juventus 7 milionów euro kwoty podstawowej, do której mogą dojść jeszcze 2 miliony w bonusach. Dla napastnika przygotowano kontrakt do końca czerwca 2026 roku. Na jego mocy 29-latek miałby zarabiać w Juventusie 3 miliony euro netto rocznie. Olympique Marsylia również jest zdecydowana na rozstanie z Polakiem, dlatego finalizacja transakcji wraz z końcem sezonu nie jest na ten moment zagrożona.

Czytaj też: Juventus zdecyduje się na drastyczny krok ws. Pogby?

Komentarze