Milik skomentował decyzję o pozostaniu w Juventusie

Arkadiusz Milik
Arkadiusz Milik IMAGO / Andrea Staccioli

Arkadiusz Milik przebywa obecnie na zgrupowaniu reprezentacji Polski. Podczas wtorkowej konferencji prasowej na pytania dziennikarzy odpowiadał napastnik Juventusu, który skomentował między innymi decyzję o pozostaniu w Turynie.

  • Milik w nowej kampanii jest tyko rezerwowym
  • Napastnik trzykrotnie pojawiał się na placu gry w drugiej odsłonie meczów
  • Polak chce walczyć o swoje miejsce w składzie

Milik szczęśliwy w Juventusie

Milik był wypożyczony do Juventusu w poprzednim sezonie. Polski napastnik najwyraźniej przekonał do siebie władze turyńskiego klubu i został wykupiony. Jego obecny kontrakt wygasa w czerwcu 2026 roku.

– W Juventusie jestem szczęśliwy. Zawsze chciałem grać w wielkim klubie. Wiadomo, że jest ogromna rywalizacja na mojej pozycji. Jest czterech, pięciu zawodników, którzy mają bardzo wysokie umiejętności piłkarskie, więc myślę, że będzie rotacja w drużynie. Dopiero rozegraliśmy trzy spotkania, a sytuacja jest, jaka jest. Czasem trzeba akceptować, że inny piłkarz jest w lepszej formie. Trzeba dawać z siebie wszystko na treningach i czekać, by trener zmienił decyzję na twoją korzyść – przyznał Milik.

Rzeczywiście, reprezentant Polski jest obecnie pomijany przez Allegriego przy wyborze pierwszego składu. Szkoleniowiec stawia na duet Vlahović – Chiesa. Milik natomiast trzykrotnie pojawiał się na placu gry z ławki rezerwowych. W ostatnim ligowym meczu Polak asystował przy trafieniu Chiesy.

Zobacz również: Zieliński wciąż nie podjął decyzji. Odejście z Napoli możliwe?

Komentarze