Milik przejdzie testy medyczne w czwartek

Arkadiusz Milik
Arkadiusz Milik PressFocus

Arkadiusz Milik jest już na ostatniej prostej transferu do Olympique’u Marsylii. W czwartek przejdzie we Francji testy medyczne.

Napoli i Olympique Marsylia osiągnęły porozumienie w kwestii transferu Arkadiusza Milika. Polak przejdzie badania w czwartek.

Kontrakt 26-letniego napastnika z włoskim zespołem wygaśnie wraz z końcem sezonu, ale Olympique Marsylia zapewniła sobie przybycie Milika już zimą.

Według Rai Sport, polski napastnik przeniesie się na południe Francji w ramach wypożyczenia z opcją wykupu. Niemniej jednak przed przejściem na Stade Velodrome, będzie musiał przedłużyć umowę z Napoli.

Drużyna z Marsylii zapłaci za 56-krotnego reprezentanta Polski 9 milionów euro kwoty podstawowej i 4 miliony zmiennych. Do tego Francuzi zgodzili się na oddanie Napoli 20% z ewentualnej sprzedaży Arkadiusza Milika w przyszłości.

Sam zawodnik już ustalił warunki z Olympique’em. W Ligue 1 zarabiać będzie 4 miliony euro rocznie.

Wydaje się, że saga, trwająca już pół sezonu, wreszcie znalazła szczęśliwe zakończenie. Aurelio De Laurentis dostanie niezłą kwotę, jak za gracza, który przez pół roku nie wystąpił w piłce klubowej. Olympique Marsylia zyska klasowego, wciąż relatywnie młodego snajpera. A sam Arkadiusz Milik dołączy do uznanego w Europie zespołu, w którym ma realne szanse na grę, a tym samym – na wyjazd na nadchodzące mistrzostwa Europy.

W trakcie 4,5-letniej przygody z Napoli, reprezentant Polski wystąpił w 122 spotkaniach. Zanotował w nich 48 bramek i pięć asyst. W barwach włoskiej drużyny sięgnął po Puchar Włoch w sezonie 2019/2020.

Komentarze