Milik niezainteresowany transferem do Romy, liczy się tylko Juve

Arkadiusz Milik
Arkadiusz Milik fot. Grzegorz Wajda

Najnowsze doniesienia włoskich mediów wskazują, że AS Roma cały czas stara się porozumieć z SSC Napoli w sprawie transferu z udziałem Arkadiusza Milika. Reprezentant Polski jest już jednak zdecydowany na to, aby dołączyć do Juventusu FC, sugerują media na Półwyspie Apenińskim.

Czytaj dalej…

Przedstawiciele Giallorossich oferują za polskiego piłkarza 20 milionów euro plus Cengiza Undera, o czym poinformował Niccolo Ceccarini. Kłopot rzymian tkwi jednak w tym, że polski napastnik i były zawodnik AFC Ajaxu jest już nastawiony na transfer do Juve i nie zamierza zmieniać decyzji na tej płaszczyźnie.

Przypomnijmy, że Milik odrzucił propozycję sterników klubu z Kampanii w sprawie nowego kontraktu. Obecna umowa wychowanka Rozwoju Katowice wygasa z końcem czerwca 2021 roku. Wygląda zatem, że transfer w trakcie trwającej sesji transferowej jest nieunikniony.

Transfer do Juve priorytetem

Jak dotąd głównym kłopotem w kontekście przyszłości reprezentanta Polski wydawało się to, że Napoli oczekuje za tego zawodnika 50 milionów euro. Okazuje się jednak, że nie tylko to jest problemem w kontekście ewentualnego transferu z udziałem Polaka. Milik jest już podobno tak nastawiony na transfer do Juventusu, że nikt nie jest w stanie mu już tego wybić z głowy.

Chociaż z klubu z Piemontu został zwolniony trener Maurizio Sarri, to polski napastnik i tak chce dołączyć do Juve. Nie jest żadną tajemnicą, że pod skrzydłami 61-latka byłoby Polakowi łatwiej w stolicy Piemontu, bo Sarri miał już okazję współpracować z Milikiem w przeszłości. Chociaż trenerem Juve został ostatnio Andrea Pirlo, to plany zawodnika urodzonego w Tychach nie uległy zmianie.

Sky Sport Italia i Tuttomercatoweb podają, że Roma już złożyła ofertę ostatniemu triumfatorowi Pucharu Włoch, ale Milik nie jest zainteresowany przeprowadzką do teamu z Rzymu.

Komentarze