Milik kontynuuje negocjacje z Napoli

Arkadiusz Milik
Arkadiusz Milik fot. PressFocus

Arkadiusz Milik raczej nie będzie miał już okazji wystąpić w koszulce Napoli. Odsunięty od zespołu reprezentant Polski przygotowuje się już do styczniowego okna transferowego, podczas którego będzie chciał definitywnie pożegnać się z klubem. Jak informuje Calciomercato.com, w piątek doszło w tej sprawie do spotkania przedstawicieli Napoli z reprezentantami polskiego napastnika.

Czytaj dalej…

Do spotkania doszło w Castel Volturno. Udział w nim wzięli agenci Milika, a także członkowie zarządu włoskiego klubu. Celem tego spotkania było omówienie aktualnej sytuacji, a także próba znalezienia najlepszego rozwiązania dla wszystkich stron i ustalenia ewentualnych warunków transferu podczas styczniowego okna.

Aktualna umowa Milika z Napoli obowiązuje do czerwca 2021 roku. Włoski klub w tym roku czynił starania o jej przedłużenie, ale reprezentant Polski nie był zainteresowany takim rozwiązaniem. Wydawało się, że latem opuści Stadio San Paolo. Polak był łączony z wieloma klubami, w tym z Juventusem, Romą, Tottenhamem Hotspur, Atletico Madryt czy Fiorentiną. Ostatecznie jednak żaden transfer nie doszedł do skutku i Milik pozostał w Neapolu.

W najbliższym czasie Milik nie będzie miał jednak okazji do występów w drużynie prowadzonej przez Gennaro Gattuso, bowiem nie został zgłoszony przez klub do rozgrywek Serie A i Ligi Mistrzów. Polski napastnik bardzo dobrze zdaje sobie sprawę, że nie jest to dla niego dobra sytuacja, biorąc również pod uwagę przyszłoroczne Mistrzostwa Europy i z pewnością będzie chciał zmienić ją w styczniu.

Pozostanie we Włoszech czy transfer zagraniczny?

Milik 1 stycznia, na pół roku przed wygaśnięciem obecnego kontraktu z Napoli, będzie mógł swobodnie rozmawiać z zainteresowanymi jego osobą klubami. Będzie miał również możliwość podpisania z nimi kontraktu, ale obowiązującego dopiero od 1 lipca. Na jego odejście w styczniu zgodę będzie musiało wyrazić Napoli. Starania mające na celu ustalenie warunków takiego rozwiązania są już prowadzone, czego dowodem jest także piątkowe spotkanie przedstawicieli obu stron.

Jaki kierunek może w styczniu obrać Milik? Ewentualny transfer do Juventusu i Romy, z którymi piłkarz był mocno łączony latem, wydaje się nierealny. Według włoskich mediów bardziej prawdopodobny jest scenariusz, w którym polski napastnik żegna się z Włochami i przenosi się do jednego z zagranicznych klubów. W gronie kandydatów do sprowadzenia Milika cały czas wymieniane są Atletico Madryt i Tottenham Hotspur.

Komentarze