Milik już zarezerwowany. Co zrobi Juventus?

Arkadiusz Milik
Arkadiusz Milik Pressfocus

Negocjacje na linii Juventus – Memphis Depay, załamały się. To sprawia, że do Turynu trafić może Arkadiusz Milik. W tle jest też Marko Arnautovic.

  • Arkadiusz Milik jak niemal co okno transferowe, łączony jest z Juventusem
  • Temat Polaka w Turynie zdaje się być naprawdę poważny
  • Juventus musi teraz zdecydować, którego z trzech napastników chce sprowadzić

Juventus wybiera z grona trzech napastników

W Juventusie gwiazdą zespołu i jednocześnie strzelbą numer jeden jest Dusan Vlahovic. Serb chce grać jak najwięcej, aby skutecznie walczyć o koronę króla strzelców Serie A. W Turynie wiedzą jednak, że nie mogą zostać bez zmiennika dla swojego gwiazdora. Zwłaszcza wobec tak napiętego przed mundialem kalendarza. Trzecia siła poprzedniego sezonu wytypowała opcję numer jeden do wzmocnienia linii ataku.

Celem Juventusu jest Memphis Depay. Włoski klub traktuje Holendra priorytetowo, ponieważ nie musi płacić jego pracodawcy za transfer. Barcelona jest gotowa oddać swojego snajpera za darmo, aby pozbyć się jego pensji. Temat ten okazał się problematyczny także dla Juventusu. Negocjacje z piłkarzem muszą zostać rozpoczęta od nowa z powodu finansowych wymagań Holendra.

Nie wiadomo, czy Juventus i Depay ponownie podejmą rozmowy. Bianconeri nie chcą zostać z niczym, więc przygotowali rezerwową opcję. Jest nią Arkadiusz Milik, o którym w kontekście turyńczyków mówi się już od kilku lat. Polak chętnie dołączyłby do Juventusu, ponieważ w Marsylii może nie mieć miejsca w składzie. Jeżeli już miałby walczyć o minuty, wolałby to robić w Serie A, gdzie czuł się świetnie. Bianconeri właściwie zarezerwowali już Polaka. Olympique miałby dostać dwa miliony euro za wypożyczenie, a po roku osiem milionów euro za transfer definitywny. Jednocześnie Juventus pokrywałby całą pensję Milika (3,7 miliona euro rocznie). W tle jest jeszcze opcja sprowadzenia Marko Arnautovicia, ale temat ten nie jest tak poważny jak Milika.

Czytaj także: Juventus rozważa poświęcenie sprowadzonego zimą piłkarza

Komentarze

Comments 4 comments

Milik w Juventusie to świetna informacja. 😀
Ostatnimi czasy Milik to atrapa napastnika, karykatura piłkarza. Wiecznie kontuzjowany i nadrabiający braki treningowe zawodnik.
Ogromne wzmocnienie zasobów do rehabilitacji dla J Medical.

Niestety ale tym razem muszę się zgodzić. Milik w Juve to jakiś żart. Na ten moment piłkarz nie posiadający ani jednej dobrej cechy, ani on skuteczny ani szybki ani młody a i ze zdrowiem u niego różnie… mam nadzieje że to gra aby Depay wreszcie się zdecydował. Nie rozumiem braku konkretów w kierunku Muriela.