Benfica oddaje Romie utalentowanego bramkarza

Piłkarze AS Roma
Piłkarze AS Roma PressFocus

Roma planuje zabezpieczyć obsadę bramki na kolejne lata. Mile Svilar, 22-letni bramkarz Benfiki Lizbona, jest już niemal dogadany z rzymskim klubem.

  • Mile Svilar przejdzie do Romy za darmo
  • Jego testy medyczne odbędą się w najbliższych dniach
  • W przyszłości ma zastąpić w bramce Ruiego Patricio

Mile Svilar dołączy do Romy latem

Rui Patricio jest na ten moment pewnym punktem w bramce Romy. Włodarze Giallorossich patrzą jednak w przyszłość i chcą zakontraktować bramkarza, który za jakiś czas mógłby przejąć pałeczkę od Portugalczyka i zapewnić stabilność w kolejnych sezonach. Wybór padł na Mile Svilara z Benfiki Lizbona.

Belgijski bramkarz serbskiego pochodzenia został dostrzeżony przez Mourinho już kilka lat temu, kiedy ten prowadził zespół Manchesteru United. Co więcej, to właśnie Tiago Pinto, obecny dyrektor generalny ds. sportu w Romie, sprowadzał Svilara do Benfiki na początku swojej pracy w Lizbonie. Mimo że Belg występuje ostatnio częściej w rezerwach niż w pierwszej drużynie, od lat znajduje się w notesach skautów wielu europejskich klubów.

Umowa 22-letniego zawodnika z obecnym klubem kończy się w latem tego roku. Oznacza to, że Roma musi jedynie zapłacić ekwiwalent od wyszkolenia młodego piłkarza. Benfica wyraziła już zgodę na testy medyczne, które odbędą się w najbliższych dniach. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, Svilar podpisze w Rzymie 5-letni kontrakt.

Czytaj także: Anglik rozczarował Mourinho. Roma szuka następcy

Komentarze

Na temat “Benfica oddaje Romie utalentowanego bramkarza