Milan znalazł następcę Romagnoliego?

Abdou Diallo
Abdou Diallo Pressfocus

AC Milan rozpoczął poszukiwania następcy Alessio Romagnoliego. Na celowniku mistrzów Włoch jest obrońca PSG, Abdou Diallo.

  • Pierwotnie mistrzowie Włoch chcieli z Lille OSC ściągnąć Svena Botmana
  • W walce o holenderskiego obrońcy uprzedziło ich jednak Newcastle United
  • Teraz AC Milan stara się o kupno Abdou Diallo z PSG

Diallo uniwersalny i niedrogi

W związku ze stopniowym spadkiem znaczenia, Alessio Romagnoli pożegnał się właśnie z AC Milan. Na koniec swojej wzorowej, siedmioletniej służby 27-letni środkowy obrońca wywalczył z Rossonerich pierwsze od 11 lat mistrzostwo Włoch. Teraz włodarze Milanu zmuszeni są poszukać zastępstwa dla 12-krotnego reprezentanta Włoch.

Milan planuje latem 2022 solidne wzmocnienia, ale priorytetem są transfery klasowych pomocników i napastników, stąd też budżet na kupno środkowego obrońcy jest mocno ograniczony. A to z kolei powoduje, że niełatwo również będzie o sprawdzenie dobrych stoperów. Działacze Milanu boleśnie przekonali się o tym niedawno, gdy starali się ściągnąć z Lille OSC, Svena Botmana. Ostatecznie Holender zdecydował się na przenosiny do Newcastle United, które zapłaciło za niego 37 mln euro.

Teraz na celowniku ACM znalazł się obrońca PSG oraz reprezentacji Senegalu, Abdou Diallo. 26-latek znalazł się na liście transferowej mistrzów Francji, w sezonie 2021/2022 notując zaledwie 16 występów we wszystkich rozgrywkach. Dla Milanu Senegalczyk był idealnym rozwiązaniem, gdyż z powodzeniem może grać, zarówno na środku obrony, jak i na jej lewej stronie. No i nie jest drogi. Zdaniem portalu Calcio Mercato, PSG oczekuje za niego ok. 16 mln euro. Dla porównania, klub z Parku Książąt w 2019 r. zapłacił za niego Borussii Dortmund 32 mln euro.

Przeczytaj również: Romagnoli musi uzbroić się w cierpliwość

Komentarze